Penktadienis, 2019-01-18, 00:53:11
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [216]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Kokios firmos jūsų garso stiprintuvas?
Balsavo: 60

 
Pagrindinis » 2014 » Rugsėjis » 15 » Vinilinė romantika
10:04:59
Vinilinė romantika

Ar pastebėjote, kad mūsų laisvalaikiu rūpinasi vis daugiau žmonių? Vienas už kitą puikesni restoranų šefai ir parduotuvių ar salonų šeimininkai, vienas už kitą labiau patyrę kelionių organizatoriai, vakarėlių rengėjai, stilistai, konsultantai.

Pats maisto produktus užsakantis šaldytuvas ar savarankiškai vairuojantis automobilis jau visai nebeatrodo šypseną keliančia fantastika. Ir vis dėlto. Visada atsiras žmogus, kuris norės automobilį valdyti pats. Arba kelsis šeštadienio rytą, pats važiuos į turgų ir pirks mėsą ar daržoves iš jau pažįstamo pardavėjo. Kitas – kaimynams besistebint pjaus veją ar pats kantriai šukuos mylimo augintinio gaurus. Nes yra dalykų, kuriuos malonu daryti pačiam. Net jei tai užima laiko, reikalauja pastangų ir neteikia jokio pelno, tik malonumą. Vinilinių plokštelių pirkimas ir klausymas priklauso tai kategorijai laisvalaikio pramogų, kurioms reikia ne tik pinigų, bet ir dėmesio, kantrybės ir asmeninio prisilietimo. Ilgą laiką tai vadinome šios laikmenos trūkumu. Panašu, kad šiandien vinilų reiklumas savininkams tampa jų privalumu.

Kartu su džiugiais vinilinių plokštelių gerbėjų šūksniais apie augančią vinilų madą girdėjosi ir skeptikų balsų, jog tai – tik dar vienas trumpalaikis hipsterių susižavėjimo objektas. Ir vis dėlto jau dešimt metų kaip pardavimų kreivė nuolat kyla aukštyn. Teigiama, kad praėjusiais, 2013-aisiais, metais Didžiojoje Britanijoje vinilinių plokštelių pardavimai pasiekė rekordinį augimą – net 50 procentų. Augančia pardavimų statistika neatsilieka ir Amerika. Tikslios situacijos Lietuvoje, deja, nežinome, tačiau teigiami pokyčiai matomi plika akimi.

Pirma, daugėja vinilinių plokštelių pardavėjų. Jau kelerius metus Vilniuje veikia specializuota vinilinių plokštelių ir naudotos aparatūros parduotuvė. Naudotam ar naujai leistam vinilui vis dažniau skiria atskirą kampą naudotų daiktų ar knygų pardavėjai, o muzikos parduotuvių vinilų dėžės iš dulkėtų pakraščių persikėlė į patį centrą. Maža to, vyksta gan aktyvi prekyba internete – kuriasi internetinės parduotuvės, aktyvus keitimasis vinilais vyksta forumuose. Pastebimai kyla ir kainos. Dar prieš metus grupės „Foje“ 1993 metų albumas „Vandenyje“ stebino Lietuvai didele 500 Lt kaina. Sako, kad šiais metais forumuose jo kaina siekia apie 800 Lt. Muzikos albumą leisti ne tik CD, bet ir LP formatu vėl tapo gero skonio ženklu tarp pačių įvairiausių žanrų (džiazo, roko, elektroninės, klasikinės) muzikos atlikėjų. Lietuvoje ši mada dar nėra labai išplitusi. Savo plokšteles yra išleidę Jurga Šeidukytė, „Antis“, „Siela“.

Žinoma, nuolat auganti vinilinių plokštelių paklausa vis tiek tesudaro tik mažą lašą muzikos pramonės pajamų. Vinilas jau niekada netaps „mainstrymu“ ir ateityje geriausiu atveju galės varžytis nebent su CD (šiuo metu užimančiu gerokai geresnes, tačiau nuolat krentančias pardavimų pozicijas). Ir vis dėlto panašu, kad brangus, nepatogus, įnoringas ir labai elegantiškas vinilas neliks pamirštas. Palikime ramybėje audiofilus, kurie sudaro tik dalį vinilų pirkėjų. Kodėl patefoną į nebūtinų, tačiau geidžiamų pirkinių sąrašus įsirašo vis daugiau žmonių?

„Manau, kad muziką mėgstantiems žmonėms svarbu fizinės muzikos laikmenos, tokios kaip CD diskai ar vinilinės plokštelės, nes jos skamba daug geriau ir šilčiau nei muzika internete“, – sako dainininkė Norah Jones. Galime kreivai šyptelėti – žinoma, muzikantai suinteresuoti, kad pirktume, užuot klausęsi muzikos „Youtube“ ar „Spotify“. Tačiau Vakaruose XXI amžiaus pradžioje kilusią vinilų madą pradėjo ne muzikantai – šie jau buvo susitaikę su plokštelių mirtimi ir mažai kas leido albumus šiuo formatu. Viskas prasidėjo nuo pirkėjų. Vieni pasidavė sentimentams ir prisiminė savo jaunystės laikus, kiti, jaunesni, nusižiūrėjo iš savo dievukų didžėjų ar tiesiog iš naujo atrado šią dinozaurų likimo tik per plauką išvengusią, šiandien romantiška tapusia muzikos laikmeną.

Renkantis patefoną neužteks tik užeiti į parduotuvę ir mostelėti kreditine kortele. Geras pardavėjas būtinai paklaus, kokios muzikos ketinate klausytis? Juk skirtinga aparatūra bei jos komplektacija reiškia ir skirtingą skambesį. Taigi gal norim švelnaus, gilaus skambesio klasikiniam džiazui ar elektroninei muzikai ar, priešingai, skambaus, aštresnio garso rokui? Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kokioje erdvėje stovės aparatūra, – tad nieko nestebins prašymas brangesnę aparatūrą išmėginti namų aplinkoje. Įprasta ir tai, kad pirmąjį garso aparatūros komplektą įsigiję žmonės po kurio laiko pageidauja patobulinimų – nuo geresnės adatos iki naujų kolonėlių. Pripratus prie gurmaniško skambesio norisi vis daugiau. Muzikos pramonė tikrai gali pasiūlyti vis naujesnių (ir brangesnių) sprendimų. Naują patefoną parduotuvėje galima įsigyti ir už 500 litų (naudotą, bet veikiantį aparatą galima rasti ir už porą šimtų). Tačiau tiek tikrai neužteks išrankesniam skoniui skirtai vien patefono galvutei, už kurią ir 2000 Lt – ne riba. Ką ten galvutė. Metras kokybiško kolonėlių kabelio gali kainuoti 10 000 Lt ir daugiau. Įsigiję būtiniausias dalis – patefoną, stiprintuvą ir kolonėles – greičiausiai netrukus pradėsite žvalgytis į garso korektorių, ir nors dėdė Tolikas, parduodantis vinilus Antakalnio turgelyje, rekomenduos plokšteles plauti su „Fairy“, vis dėlto ilgainiui užsimanysite ir specialaus plokštelių plovimo aparato.

Kalbant apie pačias plokšteles – jų pardavėjai šypsosi, kad naujojo patefono savininko pirmieji pirkiniai dažnai būna panašūs. Perkame nuo jaunystės įstrigusius „Pink Floyd“, „Led Zeppelin“ ir panašiai. Kol kas dar atidžiai nesižvalgome į voko, plokštelės ir įrašo kokybę. Paskui prasidės filosofiniai klausimai: kokius vinilus pirkti – naujus, naujai išleistus ar vis dėlto medžioti pirmuosius leidimus? Ar tikrai norime turėti visą mėgstamo atlikėjo vinilų kolekciją, ar užteks tik vinilų, neperžengiančių 100 eurų ribos? Jei ne – ar išdrįsime pasakyti sutuoktiniui, kad už septintajame dešimtmetyje išleistą plastmasės gabalą mokėjome tūkstantį litų ir tuo labai džiaugiamės?

Beje, brangiausių plokštelių sąrašuose išskirtinių, retų „The Beatles“, „The Sex Pistols“, „The Queen“ vinilų kainos sukasi maždaug apie 10 000 svarų. Nauji vinilai, priklausomai nuo įrašo kokybės ir leidėjo, kainuoja apie 100–200 Lt. O gal užsimanysime atskiros, spalvotų vinilų (angl. „picture disc“) kolekcijos arba orientuosimės į išskirtinio dizaino vokus?

Galiausiai, pastebėję, kad vinilinėms plokštelėms vėl reikia naujos lentynos, imsimės kolekciją tvarkyti parduodami kažkada impulsyviai įsigytus, bet kokybe ar turiniu jau nedžiuginančius įrašus. Bet greičiausiai naujos lentynos pirkimo vis vien neišvengsime. Rašytojas Haruki Murakami, turintis apie 10 000 džiazo įrašų kolekciją, paklaustas apie tikslų turimų vinilų skaičių atsako trumpai: „Nepakankamai“.

Tačiau po visų svarstymų ir lakstymų, klaidų ir atradimų ramią šeštadienio popietę iš šnarančio voko išsitrauksime vinilą, švelniai jį nuvalysime, uždėsime ant patefono ir sulaikę kvapą nuleisime patefono galvutę. Klausydami tyro garso galvosime: keistas tas žmogus. Jam neužtenka šalia žmogaus, jam reikia TO žmogaus. Neužtenka saulėlydžio, norisi saulėlydžio virš jūros. Neužtenka tiesiog fone skambančios muzikos, reikia ypatingai skambančio, ilgai ieškoto ir tobulinto garso. Vinilas leidžia pabūti truputį sentimentaliais – voko kokybė ir dizainas, klausymo ritualas yra nesulyginami su skaitmeninės muzikos kasdienybe. Žinoma, pastarosios populiarumu vinilas niekad nepralenks. Ir pati rašydama šį straipsnį klausau savo mėgstamo „Spotify“, o patefonas ramiai laukia vakaro ramybės.

Tačiau galbūt nedidelė, tačiau išskirtinė klausančiųjų bendruomenė ir paverčia vinilus reiškiniu, išskirtiniu ir geidžiamu pačių įvairiausių socialinių sluoksnių žmonėms. Nuo studentų iki verslininkų, nuo muzikantų ar kompozitorių iki išskirtinio hobio ieškančių vakarėlių liūtų. Vieni jų per naktį iki užkimimo galės ginčytis apie tai, kaip smarkiai skiriasi CD ir LP atkuriamas garsas, kiti leis šeštadienius parduotuvėse lygindami laidus, stiprintuvus ar adatas, treti rinks „Facebook“ laikus demonstruodami ką tik įsigyto vinilo puošnų voką. Sakot, niekada neužsiimsite tokiomis nesąmonėmis? Kiekvienam – savo. Tačiau jei vieną dieną pajusite, kad pasiilgote kažko sentimentalaus ir romantiško savo namuose, o kojos pačios stabtelės ties vitrinoje sustatytais puošniais vinilais – nenustebkite ir pasiruoškite nuotykiams.

Aistė Paulina Virbickaitė, "De luxe"

Šaltinis: vz.lt
Pasidalink su draugais:
Kategorija: Vinilas | Parodymų: 2058 | Paskelbė: Vinilas | Žymos: plokštelės, vinilas, Vinilinė romantika
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai.
[ Registruotis | Prisijungti ]
Copyright LongPlay.lt © 2019
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 2
Svečių: 2
Narių: 0

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų