Pirmadienis, 2020-09-28, 11:39:22
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Jūsų patefono tonarmas yra:
Balsavo: 19

 
Pagrindinis » 2013 » Spalis » 18 » Tikroji airiškos muzikos legenda „Clannad“ pirmą kartą skambės Vilniuje
08:52:00
Tikroji airiškos muzikos legenda „Clannad“ pirmą kartą skambės Vilniuje
ClannadLietuvos publikos vasario 1-ąją Vilniaus kongresų rūmuose laukia pirmasis susitikimas su įžymia grupe „Clannad", kurios muzikai apibūdinti dažnai vartojamas žodis „nežemiška". Daugiau nei keturis dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas – viena labiausiai gerbiamų Airijos grupių, oficialiai tituluojama ir populiariausia muzikuojančia šios šalies šeima. Mat visi jos nariai yra artimi giminaičiai, o ši šeima muzikos pasauliui davė ir dar vieną ryškią žvaigždę – „Clannad" gretose savo karjerą pradėjo vokalistės jaunesnioji sesuo Enya.

Jei jums – per trisdešimt, yra labai didelė tikimybė, kad mažiausiai vieną „Clannad" kūrinį atpažinsite iš pirmųjų akordų. Gali būti, kad šią melodiją niūniavote, nė nežinodami, kas ją sukūrė ir atlieka. Devintajame dešimtmetyje visoje tuometėje Sovietų Sąjungoje didžiulio populiarumo sulaukė britų TV serialas „Robin Of Sherwood", Lietuvoje vadintas tiesiog „Robinu Hudu". Nuo pirmųjų titrų iki pabaigos jame skambėjusi muzika, lydėjusi legendinio plėšiko nuotykius, buvo atlikta būtent „Clannad" muzikantų.

Tai toli gražu nėra vienintelis atvejis, kai unikalus „Clannad" skambesys pasiekė klausytojus, galbūt pernelyg nė nesidominčius airiška muzika. Pavyzdžiui, 1999-aisiais viso pasaulio šokių aikšteles šturmu paėmė britų atlikėjo Chicane hitas „Saltwater". Jo pagrindas – nuostabus moteriškas balsas, dainuojantis užburiančią melodiją. Balso savininkė? „Clannad" vokalistė Moya Brennan. Melodija? „Clannad" kūrinys „Theme From Harry's Game", britų topus užkariavęs dar 1982-aisiais.

Viena populiariausių Airijos atlikėjų yra dainininkė Enya savo įrašais keri milijonus klausytojų, tačiau nėra abejonių, kur yra jos puoselėjamo muzikos skambesio šaknys. Įsiklausę suprasite, kad šios artistės kūrybos pagrindai – daugiau nei prieš trisdešimt metų išleisti „Clannad" įrašai. Kartais melomanai net supainioja Enyos ir „Clannad" dainas.

Kitaip ir negali būti. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje jaunutė Enya tapo vyresnių brolių ir sesers įkurtos grupės „Clannad" nare – grojo klavišiniais instrumentais ir dainavo pritariančiojo vokalo partijas. Vėliau ji pradėjo solinę karjerą, kurioje juntama ryški tradicinės keltų muzikos įtaka – įkvėpta metų, praleistų „Clannad" sudėtyje. Sudėjus Enyos ir „Clannad" parduotus įrašus, susidaro įspūdingas skaičius – 90 milijonų egzempliorių. Su šiuo pasiekimu negali varžytis nė viena Airijos muzikantų šeima – nors tokių šioje šalyje netrūksta.

Tai – tik keletas ryškių „Clannad" karjeros epizodų. Grupės istorija – lyg iš gražių pasakų ir legendų, į kurias nukelia jos muzika. Nedideliame Gvidoro miestelyje gyvenanti muzikanto Leo ir muzikos mokytojos Babos Brennanų šeima susilaukė devynių vaikų. Nenuostabu, kad visiems jiems įskiepijo meilę muzikai – broliai ir seserys nuo mažens dainavo tėvo bare, kurį dabar išdidžiai puošia iškaba - „Clannad" ir Enyos namai".

1970-aisiais trys poros vaikai – Moya, Ciaranas ir Polas Brennanai – nusprendė suburti grupę, kuri grotų muziką, paremtą tradiciniu keltų dainų skambesiu, bet ir turinčią roko bei popmuzikos elementų. Prie trijulės prisijungė jų dvyniai dėdės – Noelis ir Padraigas Dugganai. Taip gimė grupė, kuriai tikslesnio pavadinimo nebuvo įmanoma sugalvoti - „Clannad" yra airiškos frazės, reiškiančios „šeima iš Doro".

Grupė greitai įsibėgėjo – šimtai žiūrovų virto tūkstančiais, parduodamų plokštelių tiražai augo su kiekvienu albumu, „Clannad" žavesį atrado melomanai už Airijos ir Didžiosios Britanijos ribų. Įspūdingiausia, kad grupė viso to pasiekė, plaukdama prieš tuo metu populiarios muzikos srovę. Radijo eteryje dominuojant „glam", o vėliau – pankrokui, grupė drąsiai eksperimentavo, supindama airiško folkloro motyvus, roką, popmuziką, net džiazo ir simfoninės muzikos fragmentus, kritikai jos skambesyje atrado ir grigališkojo choralo motyvų. Be to, grupė dainuoja net šešiomis kalbomis – nuo anglų ir airių iki senosios lotynų, o jos dainų tekstuose dominuoja filosofinės ir mistinės temos.

Didžiuoju „Clannad" proveržiu tapo kūrinys „Theme From Harry's Game", sukurtas TV serialui. Kūrinys pateko į Didžiosios Britanijos populiariausių dainų penketuką – tai buvo visiškai stulbinama sėkmė dainai, kuri sudainuota airiškai. Iki šiol tokio populiarumo britų topuose nėra pasiekęs jos kitas šia kalba atliktas kūrinys. Jausminga dainos melodija sulaukė didžiulio atgarsio abiejose Atlanto pusėse ir išlieka populiari iki šių dienų. Ji buvo panaudota Holivudo filme „Patriotų žaidimai", vėliau naują populiarumo bangą atnešė ir automobilių „Volkswagen" reklama, kurioje skambėjo ši daina.

Po poros metų pasirodęs albumas „Legend" su muzika minėtam serialui „Robin Of Sherwood" galutinai įtvirtino „Clannad", kaip ryškiausios keltų muzikos grupės, statusą. Kurio, beje, neginčija ir ryškiausi roko muzikos autoritetai.

„Tai – angelų muzika", - taip, išgirdęs „Theme From Harry's Game", prabilo grupės U2 vokalistas Bono. Jis akimirksniu tapo ištikimu „Clannad" draugu ir gerbėju – U2 ne vienus metus šią dainą naudojo savo koncertų įžangai.

Kartą, gurkšnodami alų, „Clannad" muzikantai ir Bono nusprendė vakarėlį pratęsti įrašų studijoje, kurioje tuo metu buvo ruošiamas naujas grupės albumas. Išgirdęs vieno kūrinio juodraštį, Bono buvo taip sužavėtas, kad jau kitą dieną su „Clannad" vokaliste Moya Brennan jį įrašė duetu. Rezultatas – daugeliui muzikos mėgėjų puikiai žinoma daina „In A Lifetime".

Atrodo, kad „Clannad" muzika iš tiesų turi magiškų galių – Bono šį kūrinį sudainavo taip jausmingai, kad specialistai dainą vadina vienu geriausių jo vokalo įrašų. Tačiau tikroji kūrinio žvaigždė, tvirtina pats Bono, vis dėlto yra Moya: „Jos balsas – vienas gražiausių, kokius yra girdėjusi žmogaus ausis". Su tuo niekas nesiginčija – dainininkė yra dažnai tituluojama „pirmąja keltų muzikos dama".

„Grammy", BAFTA ir „Billboard" apdovanojimai, šlovė ir gerbėjų dėmesys vis dėlto nesulaikė „Clannad" nuo išsiskirstymo – po 1998-ųjų albumo „Landmarks" grupė ilgam dingo iš akiračio, visi jos nariai tęsė solines karjeras ar muzikavo su kitais projektais. 2006-aisiais grupė netikėtai atsikūrė Moyos Brennan solinio koncerto Roterdame metu – šis vakaras buvo skirtas „Clannad" šeimos tėvams pagerbti. Po metų „Clannad" vėl išėjo į sceną muzikos festivalyje „Celtic Connections" Škotijoje – publikos ovacijos įtikino, kad grupei verta atgaivinti aktyvią veiklą.

Naujų dainų gerbėjams teko palūkėti. Šis ruduo – ypatingas „Clannad" istorijoje. Minint pirmojo grupės albumo pasirodymo keturiasdešimtmetį, parduotuvėse prieš kelias savaites pasirodė naujasis diskas „Nadur" - pirmasis po penkiolikos metų pertraukos. Albumo pavadinimas įrodė, kad „Clannad" lieka ištikimi savo braižui ir nepradėjo dainuoti apie indaploves ar sportą – senąja airių kalba „nadur" reiškia „gamta". Nepasikeitė ir dar kai kas – grupėje ir šiandien groja visi penki originalios sudėties nariai, „Clannad" istoriją pradėję rašyti prieš 43 metus.

„Įdomu apie tai pagalvoti. Kai išleidome ankstesnį albumą, nebuvo MP3 grotuvų, parduotuvės „iTunes", niekas neplatino dainų internetu. Sugrįžtame į visiškai pasikeitusį pasaulį", - pripažino „Clannad" nariai.

Jame muzikantams, kuriais didžiuojasi airiai visoje planetoje, nėra ko baimintis. „Clannad" pasirodymų grafikas šįmet pilnas pasirodymų daugelyje šalių – nuo Didžiosios Britanijos iki Naujosios Zelandijos. Gerbėjų alkis – toks, kad, pavyzdžiui, Varšuvoje nepakako ir dviejų grupės pasirodymų – į abu juos buvo greitai išpirkti visi bilietai.

Vasarį savo magiją „Clannad" pagaliau demonstruos Lietuvoje – koncerte, kuris visus susirinkusius tikrai atplėš nuo kasdienybės. Bilietai į „Clannad" koncertą platinami visose „Ticketpro" kasose ir internetu – www.ticketpro.lt

„Clannad" pasirodymą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva", artimiausiu metu žiūrovus pakviesiantis į Eltono Johno kalėdinį koncertą Kauno „Žalgirio" arenoje, Turkijos šokėjų spektaklį „Fire Of Anatolia", žymaus britų komiko Russello Brando šou, grupės „Vaya Con Dios" atsisveikinimo koncertą, legendinio dainininko Robertino Loreti gastroles su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Italijos Giuseppe Verdi teatro orkestro, Lenkijos scenos karalienės Marylos Rodowicz, Ukrainos roko lyderių „Okean Elzy", gitaros virtuozo Didiulios, Rusijos repo žvaigždžių „Kasta", Glenno Millerio orkestro, vieno žymiausių pasaulio džiazo gitaristų Pato Metheny koncertus, cirko šou „Mother Africa" ir daugybę kitų renginių.

Šaltinis: music.ltPasidalink su draugais:
Kategorija: Muzika | Parodymų: 2026 | Paskelbė: Vinilas | Žymos: clannad
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai.
[ Registruotis | Prisijungti ]
Copyright LongPlay.lt © 2020
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 2
Svečių: 2
Narių: 0

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų