Šeštadienis, 2020-09-19, 06:44:11
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Kokios firmos jūsų garso stiprintuvas?
Balsavo: 70

 
Pagrindinis » 2013 » Gegužė » 1 » „Depeche Mode“ koncertą apšildys vokiečiai „Diamond Version“, proga žengti į sceną – ir Lietuvos muzikantams
07:56:05
„Depeche Mode“ koncertą apšildys vokiečiai „Diamond Version“, proga žengti į sceną – ir Lietuvos muzikantams
Diamond VersionIki „Depeche Mode" koncerto Vilniuje likus trims mėnesiams, grupė paskelbė, kad ypatingi pasirodymo Vingio parke svečiai bus vokiečių elektroninės muzikos duetas „Diamond Version". Pirmą sykį „Depeche Mode" istorijoje grupės pasirodymą liepos 27-ąją gali apšildyti ir lietuviai – britų muzikantai patys įvertins mūsų šalies atlikėjų kūrybą ir nuspręs, kuriuos jų pakviesti į sceną.

Pavadinimas „Diamond Version" išgarsėjo palyginti neseniai, tačiau du po juo besislepiantys kūrėjai yra puikiai žinomi elektroninės muzikos mėgėjams. Keletą EP leidinių jau pristačiusią grupę sudaro įvairiose meno srityse pasižymėję vokiečiai Carstenas Nicolai ir Olafas Benderis.

Muzikantas ir dizaineris Carstenas – puikiai ne tik klubinės muzikos, bet ir šiuolaikinio meno auditorijai žinoma asmenybė. Vizualinius ir muzikinius pasirodymus jis kuria, pasiremdamas matematikos, fizikos ir gamtos mokslų pagrindais. Jo kūryba – lyg garsų, vaizdo ir simbolių kodai, žavintys įnoringiausius meno pasaulio kritikus. Nekelia nuostabos, kad per pastaruosius du dešimtmečius jo konceptualios parodos buvo surengtos Niujorko Guggenheimo, San Fransisko šiuolaikinio meno muziejuje, Venecijos bienalėje ir daugelyje kitų mąstyti provokuojančio meno oazių.

2011-ųjų pradžioje Carsteno Nicolai paroda „Pionier" buvo pristatyta Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Vienas ryškiausių jos akcentų buvo didžiulis Rytų Vokietijoje pagamintas parašiutas, į kurį buvo pučiama oro srovė. Ši instaliacija pirmą kartą buvo parodyta būtent Lietuvoje.

Elektroninės muzikos klausytojams Carstenas žinomas kaip daugelio įspūdingų projektų autorius. Alva Noto slapyvardžiu daugybę įrašų išleidęs kūrėjas eksperimentuoja su garsiausiais šių dienų menininkais – japonų kompozitoriumi Ryuichi Sakamoto, grupės „Einstuerzende Neubauten" lyderiu Blixa Bargeldu ir kitais. „Cyclo", „Signal" ir kitų muzikinių projektų narys Carstenas Nicolai plačiai dalina savo talentą – nuo remiksų islandų dainininkės Bjork kūriniams iki operos, kurią sukūrė su įžymiu britų kompozitoriumi Michaelu Nymanu.

Jo muzika – visiškai nenuspėjama. Vienas naujausių pavyzdžių – su Olafu Benderiu sukurtas duetas „Diamond Version".

Byetone slapyvardžiu muzikos pasaulyje žinomas Olafas ilgą laiką didžiąją dalį savo laiko ir dėmesio skyrė dizainui ir vaizdo projekcijų kūrimui. Jo stiliaus pojūtis padėjo sukurti įrašų leidyklos „Raster-Noton", prie kurios ištakų 1999-aisiais Olafas stovėjo kartu su Carstenu, estetiką.

Savamokslis elektroninės muzikos kūrėjas Olafas Benderis skaitmeninės muzikos eksperimentais užsiima jau du dešimtmečius. Kompiuteriu kuriamą muziką koncertuose jis praturtina vaizdo projekcijomis – abstrakčiais, realiame laike kontroliuojamais vaizdais, kurie besikeisdami tiksliai atspindi atliekamos muzikos posūkius.

Melomanų dėmesį projektu „Signal" jau užkariavę kūrėjai pernai pristatė „Diamond Version" - naujausią savo eksperimentą, kuriame tranki techno muzika susilieja su ironišku požiūriu į didžiųjų korporacijų reklamos šūkius.

Dueto pasirodymai jau surengti legendiniame Berlyno klube „Berghain", muzikos festivalyje „Sonar" Reikjavike, o dabar į eilę rikiuojasi „Depeche Mode" koncertų žiūrovai - „depešų" pasirodymus duetas apšildys Serbijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Rusijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje.

„Mūsų įrašus leidžia „Mute" - ta pati leidykla, kuri iki šių metų dirbo su „Depeche Mode". Kartu su „Mute" vadovu Danieliu Milleriu 2011-aisiais mums buvo patikėta kuruoti festivalį „Short Circuit" Londone 2011-aisiais.

Sutarėme, kad sukursime labai ilgą ambientinį performansą iš kūrinių, kuriuos pateiks „Mute" atlikėjai. Mano nuostabai, muzikos atsiuntė ir „Depeche Mode" kompozitorius Martinas Gore'as.

To festivalio užkulisiuose ir susitikome. Iš jo pusės nebuvo jokio „sužvaigždėjimo". Tiesiog stovėjome, kalbėjomės. Mėgavausi šia likimo padovanota akimirka.

Juk pirmąją „Depeche Mode" plokštelę nusipirkau dar kokiais 1986-aisiais – kai lankiausi Vengrijoje. Man atrodo, tai buvo "A Broken Frame". Aš augau Rytų Vokietijoje, ten ši grupė buvo labai populiari. Socializmas pradėjo griūti, visi ieškojo šviežių idėjų, atėjusių iš kitos sistemos. Rytų Vokietijos jaunimui „Depeche Mode" buvo Vakarų kultūros simbolis. Už plokštelę, pamenu, mokėjau didžiulius pinigus – šiais laikais tai prilygtų gal 150 eurų. Už tiek galėjau dar savaitę pabūti Vengrijoje, bet pasirinkau plokštelę", - juokdamasis prisimena Carstenas Nicolai.

Carsteno ir Martino pažintis dar pernai virto bendradarbiavimu – vokiečiui buvo patikėta remiksuoti kūrinį „Aftermath", kurį įrašė Martino Gore'o ir buvusio „Depeche Mode" nario Vince'o Clarke'o duetas VCMG.

Anot žurnalo „Electronic Beats" redaktoriaus Maxo Daxo, „Depeche Mode" pasirinkimas į turą pakviesti „Diamond Version" liudija gilų legendinės britų trijulės susidomėjimą šių dienų muzikos madomis. Šio elektroninės muzikos specialisto nuomone, kai kuriose naujojo „Depeche Mode" albumo „Delta Machine" dainose jaučiama akivaizdi leidyklos „Raster-Noton" atlikėjų, tarp jų ir Carsteno Nicolai, sukurto skambesio įtaka: „Be to, „Depeche Mode" visada stengėsi pareklamuoti atlikėjus, kurie patinka jiems patiems".

Greta „Diamond Version" į sceną Vingio parke liepos 27-ąją gali būti pakviesta ir Lietuvos grupė ar atlikėjas. „Šiuo metu svarstome galimybę įtraukti dar vieną grupę iš Lietuvos ar kaimyninių šalių. Tokį koncertą į savo biografiją, neabejojame, norėtų įrašyti daugelis Lietuvos artistų. Jokių konkrečių nurodymų ar apribojimų atliekamos muzikos stiliui nėra – grupė nori išgirsti įvairius variantus", - sako koncerto organizatorių „BDG Music Group" atstovas Deividas Afarjanc.

Norintys ir tikintys, kad yra verti apšildyti „Depeche Mode" pasirodymą, yra kviečiami iki gegužės 15 dienos savo muzikos pavyzdžius ir trumpą aprašymą siųsti koncerto rengėjams – elektroninio pašto adresu press@bdg.lt

Jei Vingio parke prieš „Depeche Mode" į sceną žengs Lietuvos atlikėjai, tai bus pirmas toks atvejis istorijoje – ankstesnių grupės vizitų Vilniuje metu koncertus apšildė latviai „Prata Vetra" ir amerikiečiai „The Bravery".

Bilietai į liepos 27-ąją Vingio parke vyksiantį pasaulinių „Depeche Mode" gastrolių koncertą platinami visose „Ticketpro" kasose ir internetu – www.ticketpro.lt Visi bilietai į koncertų fanų zoną ir „Premium" fanų zoną jau parduoti, šiuo metu bilietų kaina – nuo 174 litų.Pasidalink su draugais:
Kategorija: Muzika | Parodymų: 2631 | Paskelbė: Vinilas | Žymos: Depeche Mode, Diamond Version
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai.
[ Registruotis | Prisijungti ]
Copyright LongPlay.lt © 2020
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 7
Svečių: 6
Narių: 1
Gin

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų