Trečiadienis, 2020-10-21, 06:11:51
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Jūsų patefono tonarmas yra:
Balsavo: 19

 
Pagrindinis » 2014 » Sausis » 24 » Anglijoje kurianti lietuvė Agita Cor nenori vadintis lietuviškąja Evanescence
14:45:00
Anglijoje kurianti lietuvė Agita Cor nenori vadintis lietuviškąja Evanescence
Agita Cor
Lietuvių emigracija į svečias šalis nieko nestebina. Kad ten imsis rastis ir veikti talentingi šiuolaikinės muzikos kūrėjai, buvo tik laiko klausimas. Rmnt (Rimantė), Glasshous – tik keletas pavyzdžių. Šio interviu herojė – Agita Cor – labiausiai primena Rasabasa atvejį.

22-ejų metų Agnė Anglijoje, Liverpulio universitete, baigė populiariosios muzikos studijas. Scenoje jai talkina vietos muzikantai. Agita Cor kūrybą greičiausiai galėtume lyginti su Evanescence muzika. Tikėkime ateitimi – vėliau ji skambės vis originaliau.

Sveikinuosi su muzikante, kuri praėjusių metų gruodžio pradžioje išleido debiutinį mini albumą „Behind the Light".

- Labas. Esi visiškai naujas vardas scenoje ir grotuve. Kaip trumpai save pristatytum?

- Agita Cor išvertus iš lotynų kalbos reiškia nerimąstingą širdį. Savo kūrybą, kurią ilgą laiką laikiau privačia ir skirta tik mano pačios ausims, nusprendžiau pasidalinti su kitais. Joje perteikiami mano jausmai, įkvėpti pasaulio, supančių žmonių, skirtingų pojūčių ir scenarijų. Vieną dieną tiesiog suvokiau, kad aš ne vienintelė pergyvenanti šias emocijas, ir tikiuosi, kad dauguma žmonių paklausę šios muzikos, galės su ja susieti ir savuosius išgyvenimus, pažįstamus žmones.

- Šiuo metu gyveni ir kuri Anglijoje. Papasakok, kokį kūrybinį ir mokymosi kelią links savęs nužengei dar būdama Lietuvoje?

- Galima sakyti, kad Lietuvoje pasistačiau savo kūrybos pamatus. Klasikinis ugdymas plėtojo mano techninius ir sceninius įgūdžius, o gyvenimo įvykiai ir supantys žmonės sudarė įkvėpimo šaltinį. Tada dar buvau labai uždaras žmogus, rašiau tik sau pačiai, ir tik artimiausiam draugui ar draugei karts nuo karto parodydavau eiles. Net nedainuodavau kitiems. Tai man tiesiog buvo labai intymus dalykas, nors viduje ir svajodavau apie ateitį ir pasiekimus. Vieną dieną tiesiog priverčiau save pažvelgti į realybę ir suprasti, kad, norint ko nors pasiekti, reikės pradėt griauti sieną.

- Kokie faktoriai paauglystėje tau padarė įtaką tampant tokios muzikos kūrėja, kokia esi dabar?

- O, paauglystė buvo pilna visokiausių įvykių. Meilės, šeimos, savęs nesupratimo. Labai daug pokyčių, vidaus ir išvaizdos. Paaugliško maištavimo laikotarpyje pradėjau klausytis labai daug muzikos (gavau pirmąjį kompiuterį), atradau daug alternatyvios muzikos, kurios dainų tekstai, mano nuomone, formavo mano gyvenimą, nors dabar pagalvojus ima juokas. Nebuvo taip blogai, kaip tada atrodė. Bet nors daug kas pasikeitė nuo tada iki dabar, alternatyvioji muzika išliko mėgiamiausia. Šiaip ir dabar pasiklausau tų pačių dainų, kurias klausiausi būdama penkiolikos, bet jausmai klausantis jau kitokie.

- Nors tave paauglystėje suko klasikinės muzikos aplinka, save pasirinkai kaip alternatyvios/roko muzikos kūrėją? Kas patraukė prie roko muzikos ir kas atbaidė nuo klasikinės?

- Kaip minėjau prieš tai, kai buvau paauglė, roko muzika buvo mano nr. 1, jos dažnai klausiausi namie ir iki šiol bekuriant savas natas į galvą lenda daugiausia „rokinės" idėjos. Negaliu sakyti, kad kažkas mane „atbaidė" nuo klasikinės muzikos, dauguma mano dainų turi klasikinių elementų, ypač melodijos atliekamos fortepijonu. Nors, kita vertus, nesutikčiau tapti klasikinės muzikos kūrėja/atlikėja – per daug įtampos! Mano nuomone, kurdamas turi jaustis laisvai, eksperimentuoti, nebijoti naujų idėjų. Tam klasikinė muzika turi per daug taisyklių. Neskaitant klasikinės modernistinės, tai man gana svetimas žanras.

- Ar pateisino tavo lūkesčius studijos Anglijoje? Kokios vizijos pildosi, kam dar trūksta sėkmės ar pastangų?

- Galiu drąsiai teigti, kad bestudijuodama Anglijoje „pramušiau" save. Išmokau dainuoti žmonėms, rodyti savo kūrybą, atsipalaiduoti po gana stipraus klasikinio spaudimo. Vienintelis studijų minusas buvo, kad rašomųjų darbų apie muziką buvo daugiau negu pačios muzikos, bet man tai netrukdė tobulėti savarankiškai. Taip žengiau savo pirmąjį didelį žingsnį – įrašiau albumą. Nepaisant to, tobulėti yra dar daug kur: bendravimo su publika įgūdžiai, balsas/instrumentai, pati kūryba. Kiekviename užbaigtame kūrinyje matau, ką galėčiau pakeisti ateityje, įdiegti naujovių; nesinori stovėti vietoje su dainomis, kurių neįmanoma atskirti viena nuo kitos.

- Lankei vokalo pamokas, tačiau nutarei balsą lavinti savarankiškai. Ko iš savo balso tikiesi, kaip jis turėtų skambėti?

- Pradėjus lankyti vokalo pamokas, pajutau darbo jausmą, kurį jausdavau eidama į smuiko pamokas. To niekada nenorėjau, nes dainavimas visada būdavo dalis manęs, ir, kaip minėjau, pradžioje labai intymus. Po dviejų metų nusprendžiau vokalo pamokas pakeisti į bosinės gitaros, o balsą tobulinti pati. Gale trečiųjų metų nustebinau pati save, per vienerius metus be pamokų patobulėjau daugiau nei per du su jomis. Neturiu jokių reikalavimų savo balsui, tiesiog noriu tobulėti, kol nebegalėsiu prie savęs prisikabinti.

- Tavo istorija primena grupės Rasabasa atvejį. Atvyskusi studijuoti į Liverpulį, lietuvė sukuria grupę su užsieniečiais. Ar neatmeti galimybės groti grupėje, ar skiri pirmenybę solinei kūrybai?

- Aš visada teikiau pirmenybę grojimui grupėje. Agita Cor projekte dainas rašau pati, bet jokiu būdu nestabdau grupės narių nuo kūrybinio prisidėjimo. Albumo įgyvendinimo procese įrašydavau forepijono/balso dainos versiją į telefoną ir nusiųsdavau jiems, kad sukurtų, kas gitaros partiją, kas būgnus, nurodydavau nuotaiką. Bet, pavyzdžiui, dainą „Who Am I?" parašėme per repeticiją visi kartu, kaip grupė. Šiaip visiškai neatmetu solinės kūrybos idėjos, gal vieną dieną.

- Pakalbėkime apie albumą. Ar nebuvo taip, kad jau po kelių dienų kai paviešinai jis tau pasirodė neišbaigtas ir dar galbūt būtum galėjusi šį tą pašlifuoti?

- Tai tiesa. Praėjus kelioms dienoms, ar netgi pačią išleidimo dieną, aš jau žinojau, ką ateityje daryčiau kitaip. Šis albumas mano pirmasis žingsnis, bet toli gražu ne paskutinis. Jame esančios dainos man labai svarbios, ir labai džiaugiuosi, kad iki šiol sulaukiau gerų atsiliepimų ir paskatinimų, bet žinau, kad ateityje sugebėsiu pateikti dar geresnės medžiagos.

- Savo įtakas sunku paslėpti, aiškiai girdisi Evanescence motyvai. Ką šis albumas reiškia: šios grupės pagerbimą, stiliaus išplėtojimą ar atkartojimą?

- Dalimi sutinku dėl stiliaus išplėtojimo, bet sakau ne pagerbimui ir dar didesnį ne atkartojimui. Sutinku, kad ši grupė mano pagrindinė įkvėpėja, ir, pasiklausius mano kūrybos, galima rasti panašumų. Bet niekada nesiekiau tapti lietuviška arba antra Evanescence. Noriu būti tik savimi, ir kad žmonės prisimintų Agita Cor kaip originalią grupę, o ne kaip „tą, kuri skamba kaip Evanescence".

- Kadangi esi diplomuota muzikė, norėčiau išgirsti tavo nuomonę apie šiuolaikinę muziką. Kokie dabar aktualiausi svyravimai, kas išryškės, o kam lemta išblėsti?

- Šis klausimas gana platus. Studijuodama Anglijoje praplėčiau savo muzikinį akiratį ir skonį, klausau įvairių žanrų muzikos, nebegėda pripažinti, jei patinka pop žanro daina, kaip būdavo paauglystėje. Šiuolaikinėje muzikoje galima rasti ir gero ir blogo; pastaruoju metu dauguma atlikėjų užsidirba trumpalaikę sėkmę provokuodami publiką vizualiai, taip siekdami užsidirbti milijonus peržiūrų Youtube ir panašiuose tinklapiuose. Bet tokiais atvejais, ar galima šiam atlikėjui duoti muzikanto vardą? Muzika juk ne nr.1. Tokiu atveju, sunku vertinti muzikinį „išryškėjimą" ar „išblėsimą". Šiuo metu palaikau pop-rock atlikėją Sara Bareilles ir post-rock/indie grupę Raised By Swans – manau jie tikrai idėjo pakankamai darbo, kad sulauktų didesnio pasisekimo (ypač Raised By Swans), bet niekada nežinosi. kada ir kaip pasikeis publikos nuomonė. Turiu labai daug ką pasakyti šia tema, bet jei pradėsiu filosofuoti, tai nesustosiu! (Juokiasi.) Gal kitą kartą!

- Kokia tavo žinutė klaustojams Lietuvoje? Ar suteiksi jiems galimybę tavo kūrybą išgirsti gyvai?

- Didelis taip! Jeigu tik atsiras galimybė ir susirinksiu pakankamai klausytojų, bandysiu nukeliauti ir pakoncertuoti Lietuvoje. Šiuo metu stengiuosi suorganizuoti repeticijas, kad pradėtume koncertuoti Anglijoje – pirma, pačiame Liverpulyje, po to tikiuosi važiuoti į kitus miestus. Dabar visi turime darbus, tai repeticijas reikia organizuoti labai atsargiai, kad visiems pasisektų jose dalyvauti. Gal pradžiai pagrosime keliuose akustiniuose susibūrimuose, bus matyti. Lietuvos klausytojams galiu pažadėti lietuviškų tekstų; kaip tik rašau dainą, kurios atlikimą gyvai įkelsiu tikriausiai vasario mėnesį. Tai bus viena iš planuojamo naujo EP dainų. Be to, artėjant vasarai filmuosime video, tai tikrai yra ko laukti ir dėl ko dirbti. Labai tikiuosi, kad sudominsiu daugumą Lietuvos klausytojų ir paskatinsiu juos prisirišti prie mano muzikos. Kiekviena perklausa man reiškia labai daug ir duoda daug ryžto ir nuotaikos tolesniam darbui (kad ir kaip banaliai tai skambėtų!). Laukiu jūsų! (Šypsosi.)

Interviu by Aurelijus Butnorius (http://www.sharkeen.lt/)

Agita Cor debiutinis albumas „Behind the Light" jūsų dėmesiui:
Pasidalink su draugais:
Kategorija: Muzika | Parodymų: 1555 | Paskelbė: Vinilas | Žymos: Behind the Light, Agita Cor
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai.
[ Registruotis | Prisijungti ]
Copyright LongPlay.lt © 2020
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 4
Svečių: 4
Narių: 0

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų