Penktadienis, 2019-12-06, 10:41:15
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Kokios firmos jūsų garso stiprintuvas?
Balsavo: 66

 
Pagrindinis » Archyvas
« 1 2 3 4 5 6 ... 45 46 »

Savaitgalį Atėnų ligoninėje eidamas 69-uosius metus mirė graikų estrados legenda Demis Roussos, praneša BBC.

Dainininkas, kurio tikrasis vardas yra Artemios Venturi Roussos, gimė Egipte gyvenusių graikų šeimoje. Jau ankstyvoje vaikystėje būsima estrados žvaigždė pradėjo domėtis muzika, dainavo bažnyčios chore, studijavo muzikos teoriją, išmoko groti gitara ir trimitu.

1961 metais kilus Sueco krizei, Demis šeima prarado visą savo turtą ir buvo priversta grįžti į Graikiją, kur jaunuolis pradėjo profesionalaus dainininko karjerą.

Didžiulį vaidmenį Demis Roussos gyvenime turėjo grupė „Aphrodite's Child“, kurią dainininkas sukūrė su pasaulinę šlovę pelniusiu multiinstrumentalistu Vangeliu. Šis kolektyvas žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Graikijoje, bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur pirmieji du „Aphrodite's Child“ albumai sulaukė itin palankių vertinimų.

Demis Roussos ne kartą viešėjo ir Lietuvoje: 2011 metais jis koncertavo Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje, o po metų surengė koncertą ir Klaipėdoje. Tuomet jis publikai atliko ne tik pasaulinę šlovę atnešusius garsiausius hitus, bet ir naujas dainas iš neseniai išleisto albumo.

Dainininkas su naujuoju studijiniu darbu „Demis“ grįžo prie roko muzikos – legendinėje Londono studijoje „Ark Studios“ įrašytas albumas buvo pirmasis muzikanto studijinis albumas nuo 1997 metų. Studijoje Demis Roussos talkino talentingi ir jauni muzikantai: būgnininkas Virgilas Howe'as (garsaus gitaristo Steve'o Howe'o sūnus), gitaristas Nicholasas Rynessas-Hirschas (iš grupės „Dirty Feel“), bosistas Lewisas Reubenas Whartonas (iš grupės „Little Barrie“) ir klavišininkė Jessica Lauren.

Įrašų metu buvo naudojami autentiški muzikos instrumentai, su kuriais klasikinius albumus „Ark Studios“ kadaise įrašė legendinė grupė „The Rolling Stones“ ir kitos roko legendos. Tikriausiai dėl šios priežasties naujosios Demis Roussos dainos, atliktos tradiciniais soulo, bliuzo, roko stiliais, skamba taip š ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1784 | Paskelbė: Atomas | Data: 2015-01-26

Edgar Froese
Sausio 20 d. nuo plaučių embolijos (gyvybei pavojinga giliųjų venų trombozės komplikacija) Austrijoje Vienoje mirė grupės Tangerine Dream įkurėjas

Edgaras Froese (70 metų). Kitų mirties aplinkybių nepranešama, ir vargu ar tai turi kokią nors prasmę.

Nuo 1967 metų iki savo mirties dienos Edgaras Froese buvo pagrindinis Tangerine Dream kompozitorius, bei vienintelis pastovus narys.

Be garso takelių filmams ir spektakliams, Tangerine Dream išleido virš 100 albumų. Taip pat liko plati solo diskografija.

Kolkas nežinoma ar staigi Edgaro mirtis nutrauks Tangerine Dream veiklą.

Kartą Edgaras pasakė: "Mirties nėra. Yra tik mūsų adreso pakeitimas kosmose". ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1277 | Paskelbė: Atomas | Data: 2015-01-23

Carnival Youth
Praėjusią savaitę paskelbtuose Latvijos muzikos apdovanojimuose kritikų liaupsinami jaunosios indie muzikos kartos atstovai „Carnival Youth“ paminėti net penkiose nominacijose, tarp kurių geriausio debiuto, geriausio vaizdo klipo, geriausio indie albumo, geriausios dainos. Apdovanojimų nugalėtojai paaiškės vasario mėnesio pabaigoje.

Geriausia daina pretenduoja tapti gimtojoje Latvijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje skambėjusi ir į „Carlsberg“ alaus reklamos garso takelį Danijoje patekusi „Never Have Enough“. Ši debiutinio „Carnival Youth“ albumo „No Clouds Allowed" daina jau pasiekė ir Lietuvos radijo stotis.

„Carnival Youth“ taip pat turi gerų žinių gerbėjams Lietuvoje – vasario 13 dieną albumą „No Clouds Allowed" jie pristatys Šiauliuose, „Blic“ bare, o 14 dieną – Vilniuje, indie ir roko muzikos bare „Liverpool“.

„Labai džiaugiamės vėl atvykdami į Lietuvą koncertuoti! Praėjusiais metais gerai praleidome laiką grodami festivaliuose, o šiemet tai bus pirmieji mūsų soliniai koncertai jūsų šalyje. Labai laukiame ir pažadame pabandyti cepelinų!“ – linksmai juokėsi „Carnival Youth“ nariai.

2012 metais susikūrusi latvių indie ir neo-folk grupė „Carnival Youth“ vos per porą metų spėjo sulaukti tarptautinio pripažinimo. Muzikantai gerbėjus traukia savo eksperimentiniu, melodingu ir kiek asketišku folkloro mišiniu. Įdomus faktas, kad du iš keturių grupės vaikinų yra garsios latvių grupės „Prata vetra“ vokalisto sūnūs. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1304 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-20


Legendinės grupės GRATEFUL DEAD nariai Bobas Weiras, Philas Leshas, Mickey Hartas ir Billas Kreutzmannas vėl susijungs ir pažymės šios kompanijos 50-metį.

Ketvertas surengs tris didelius koncertus Čikagoje. Birželio pradžioje vyksiančiuose pasirodymuose taip pat dalyvaus su GRATEFUL DEAD į koncertus vykdavęs Bruce’as Hornsby bei PHISH narys Trey’us Anastasio.

Apie grupės planus pranešė Trixie Garcia, jau mirusio grupės lyderio Jerry’io Garcios duktė.

B. Weiras pažymėjo, kad tai bus paskutiniai grupės koncertai. Jokių planų tolesnei veiklai nėra. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1068 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-18


Ovacijos, tyli pagarba ir susikaupimas, neslepiamas susižavėjimas ir noras išgirsti kuo daugiau – taip Lietuvos publika pasitiko pasaulinio lygio žvaigždę Andrea Bocelli (56). Solisto, gebančio suderinti klasikinę ir popmuziką, gerbėjai po sekmadienį vykusio koncerto Kauno „Žalgirio“ arenoje ne sykį prašė pakartojimo ir po pasirodymo neskubėjo skirstytis.

A.Bocelli į Lietuvą atskrido sekmadienio pavakarę, kartu su juo iš Rygos į Kauną atvyko ir žmona su dvejų metų dukrele.

Į žvaigždės koncertą buvo išpirkti visi bilietai. A.Bocelli, pavietęs į dviejų dalių renginį, gerbėjus tarsi užbūrė. Regis, publika fiksavo ir priėmė kiekvieną garsiojo atlikėjo balso vibraciją.
Didžiulėje scenoje kiek po 19 valandos pirmiausia pasirodė Lietuvos simfoninio orkesto ir Kauno miesto choro nariai.

Koncertas pradėtas kūriniu iš Džiuzepės Verdžio operos „Trubadūras“. Jį atliko tik orkestro muzikantai. Išsyk po jų sugrotos įžangos į sceną užlipo A.Bocelli. Didžioji dalis klausytojų garsenybę pasitiko plodami ir atsistoję iš savo vietų. Už pagarbą solistas atsidėkojo arijomis iš operų „Trubadūras“ ir „Manon Lesko“. Po dviejų kūrinių sceną A.Bocelli trumpam užleido sopranui Serenai Farnocchia.

Sugrįžęs jis pademonstravo ne tik savąjį gebėjimą užburti klausytojus balsu, bet ir dalį kūrinio „Ave Maria“ sugrojo fleita.

Nuo vaikystės regėjimo netekusį atlikėją kaskart nuo scenos palydėdavo ir į ją sugrįžti padėdavo chorui sekmadienio vakarą dirigavęs Marcello Rota. Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantams bei Petro Bingelio vadovaujamo Kauno valstybinio choro dainininkams koncerte dirigavęs Marcello Rota su lietuviais repetavo dvi dienas ir liko jais labai patenkintas.

Pirmą kartą Kauno arenos istorijoje laiptai, vedantys nuo scenos, buvo užtverti juodu audiniu – per jį neįmanoma buvo matyti, kaip atlikėjai ir muzikantai patenka į užkulisius. Būtent už audeklo laiką dažniausiai leisdavo A.Bocelli, kai ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1323 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-14

Joe Cocker
Savo namuose Kolorado valstijoje mirė atlikėjas Joe Cockeris. Jam buvo 70 metų.

Prikimusiu balsu svaiginęs milijonus klausytojų atlikėjas mirė nuo ligos, kurios pavadinimo dainininko agentas Barrie Marshallas nenorėjo atskleisti. Tačiau buvo žinoma, kad britas kovoja su plaučių vėžiu.

„Jis buvo paprasčiausiai unikalus“, - sakė atlikėjo agentas. B.Marshallas pridūrė, kad širdyse po šios netekties „likusios tuštumos bus neįmanoma užpildyti“.

J.Cockerio karjera tęsėsi penkis dešimtmečius Pradžioje niekam nežinomas jaunas vaikinas, pasirinkęs sceninį Vance'o Arnoldo vardą, planavo įsilieti į pop muzikos sceną, tačiau netrukus suprato, jog tikrasis jo pašaukimas – rokas, bliuzas ir soul stiliaus muzika. Todėl 1966 metais J.Cockeris įkūrė būtent tokio stiliaus grupę, kuri jau po poros metų atsidūrė anglų populiariausių atlikėjų sąrašo viršūnėje.

1969-aisiais Joe pradėjo solinę karjerą - pažymėtą daugiau nei 20 solinių albumų, daugybe pasaulinių gastrolių, pasirodymais legendiniame Vudstoko festivalyje 1969-aisiais (ir jo jubiliejui skirtame festivalyje 1994-aisiais), JAV prezidento George'o Busho inauguracijoje, taip pat - karalienės Elizabeth II-osios valdymo Auksinio jubiliejaus iškilmėse prie Bakingamo rūmų 2002-aisiais. Šiame koncerte J.Cockeriui pritarė Philas Collinsas ir "Queen" gitaristas Brianas May - lyg primindami, kokią didelę kolegų pagarbą buvo pelnęs šis dainininkas. Beje, jis buvo vienas pirmųjų Vakarų atlikėjų, koncertavusių tuometėje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje - Joe keliavo visur, kur jo laukė gerbėjai, neskirstydamas jų pagal politinius įsitikinimus.

Prikimusį dainininko balso tembrą muzikos kritikai vieningai vadina išskirtiniu. Žurnalas "Rolling Stone" J.Cockerį yra įtraukęs į geriausių visų laikų vokalistų šimtuką.

Joe Cockeris Lietuvoje lankėsi du kartus – 1995 metų vasarą jo pasirodymas Vilniaus „Žalgirio“ stadione tapo išskirtiniu įvykiu. Tokio kalibro muzikos žvaigždės tuo metu į Lietuvą be ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1416 | Paskelbė: Greatdainys | Data: 2014-12-22

Redirected
Artėjant Kalėdoms filmo „REDIRECTED“ komanda gerbėjams pristato ilgai lauktą dovaną – filmo DVD. Pirmasis „REDIRECTED“ DVD filmas simboliškai padovanotas šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei, o nuo ateinančio pirmadienio jį įsigyti galės visi filmo gerbėjai.

Pirmieji klausimai apie „REDIRECTED“ DVD filmo komandą užplūdo iš karto po premjeros šių metų sausį. Gerbėjai jau tuomet nekantriai laukė galimybės pristatyti mėgstamą kino juostą draugams ir artimiesiems, neturintiems galimybės jo pažiūrėti kino teatre.

„Dėkojame gerbėjams už kantrybę. Žinome, kad filmas buvo ilgai lauktas, ypač tų, kurie negalėjo jo pamatyti kine. Kino platinimas priklauso ne tik nuo jo kūrėjų, todėl atsižvelgdami į užsienio platintojų reikalavimus dabar jau galime atiduoti duoklę fanams ir pristatyti jiems „REDIRECTED“ DVD“, – sakė filmo prodiuserė Asta Liukaitytė.

Pasak prodiuserės, skaitmeniniame amžiuje DVD filmai, įamžindami kino kūrėjų darbą, įgauna vis simboliškesnę reikšmę. „Įsigydami DVD filmą gerbėjai prisideda prie režisieriaus ir visos komandos darbo įvertinimo bei išsaugojimo ir taip parodo gerą pavyzdį kiekvienam, ieškančiam nelegalių būdų pasižiūrėti filmą“, – pridūrė A. Liukaitytė.

Lietuvoje sėkmingiausio visų laikų filmo „REDIRECTED“ DVD galima įsigyti „REDIRECTED“ interneto parduotuvėje ir visuose prekybos tinkluose.

„REDIRECTED“ sukūrė prodiuserių kompanija „Kino kultas“. Sausį šalies kino salėse pasirodžiusi juodoji veiksmo komedija surinko 5,46 mln. litų pajamų ir tapo pelningiausiu bei žiūrimiausiu visų laikų Lietuvos filmu. Populiariausią kino juostą Lietuvos istorijoje pamatė daugiau nei 343 tūkst. žiūrovų. Lapkritį „REDIRECTED / PASAULINĖ VERSIJA“ buvo pristatyta užsienio kino teatruose.

Šaltinis:  ... Toliau »
  Kategorija: Kinas | Parodymų: 2228 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-19


Anksčiau ar vėliau pateksite į namus, kurių šeimininkai oriai pasiūlys pasiklausyti plokštelių. Ką daryti? Nebūkite abejingi. Bent iš šimto egzempliorių susidedanti vinilų kolekcija greičiausiai pareikalavo nemažų investicijų bei laiko. Nederėtų ir krykštauti it pamačius autentišką Vytauto Didžiojo portretą. Vinilinės plokštelės, arba tiesiog – vinilai vėl yra padoraus snobo ar muzikos irba gražaus gyvenimo mėgėjo gyvenimo dalimi.

Internete užtikusi didžiulį Berlyno hipsterių namų nuotraukų rinkinį, skaičiavau: patefonus turi apie aštuoniasdešimt procentų. Televizorių – koks dvidešimt procentų. Tad jei prieš penkis metus, pradėjus kilti vinilų pardavimams dar galima buvo įtarti, kad čia tiesiog senukai sukruto palaikyti numylėtosios muzikos laikmenos, tai šiandien akivaizdu – vinilai yra sparčiai plintanti mada, apėmusi netgi Lietuvą.

Taip, tuo metu, kai kosminiai laivai skrodžia visatą, o keliais piršto spragtelėjimais į savo kompiuterį gali atsisiųsti kokios tik nori muzikos tiesiog akimirksiu ir labai nebrangiai, vis daugiau žmonių lenkia nugaras prie apdulkėjusių dėžių, kuriose sukrauti seni vinilai arba moka nemenkus pinigus už naujus leidimus. Kvaila? Taip. Kaip vynų degustavimas, rankų tepimas sodinant kokią prieskoninę žolę, šimto kilometrų kelionė į kaimą nusipirkti paskersto ėriuko ar sužvejoti kokią žuvelę. Lyg parduotuvėse ar „McDonalds“ restoranuose nebūtų pigaus ir sotaus maisto! Žmogui reikia medžioti ar bent jau rankioti – po truputį, sunkiai, azartiškai. Matyt, tik tada jis gali patogiai įsitaisyti fotelyje ir džiaugtis. Didžiuodamasis sukviesti draugus pasiklausyti savo naujųjų plokštelių. Ar esat kada girdėję kvietimą susirinkti drauge penktadienio vakarą ir pasiklausyti naujai į „iPhone“ atsisiųstų albumų? Man irgi neteko. Neteko ir pripulti prie svetimo kompiuterio prašant parodyti, kokios jame yra muzikos. Ši, socialinė pusė – tik viena iš priežasčių, kodėl vinilas tampa vėl madingas.

Plokštelių populiarėjimas: skaičiai ir patirtys
... Toliau »
  Kategorija: Vinilas | Parodymų: 3025 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-18


2015 metų kovo 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuos Kanados roko žvaigždė Bryanas Adamsas su savo grupe. Šis pasaulinis gastrolinis turas bus išties ypatingas ir jubiliejinis, nes skirtas dainininko sėkmingiausio albumo „Reckless“ 30-mečio išleidimui. Pasaulio šviesą išvydęs 1984 metais, „Reckless“ tapo lemtingu B.Adamso karjeroje ir buvo parduotas daugiau kaip 12 milijonų kopijų tiražu.

Albumas tapo tris kartus platininiu vien tik Didžiojoje Britanijoje, o hitus iš šio albumo žino turbūt kiekvienas – tai „Run to You“, „Kids Wanna Rock“, „Somebody“, „Summer of '69“, „One Night Love Affair“ ir „It‘s Only Love“ duete su neprilygstama Tina Turner.

Bryanas Adamsas atvyksta su pilna savo muzikantų grupe. Kartu atkeliauja didelė techninio personalo komanda ir visa koncertui reikalinga garso bei apšvietimo įranga. Koncerte skambės ne tik visas „Reckless“ albumas, bet ir kiti B.Adamso megahitai, tokie kaip „(Everything I Do) I Do It For You“, „Please Forgive Me“, „All for Love“, „Have You Ever Really Loved a Woman?“ ir daugelis kitų.

Populiariausias pasaulyje Kanados ambasadorius

Savito balso savininkas, talentingas kompozitorius, Kanados roko muzikos ikona Bryanas Adamsas gimė 1959 m. Kingstone, Kanadoje.

Dainininko tėvas buvo diplomatas, todėl nuo ankstyvosios vaikystės būsimoji žvaigždė keliavo į įvairias pasaulio šalis, gyveno Izraelyje, Portugalijoje, Austrijoje. Būdamas keturiolikos, Bryanas metė mokyklą ir visą laiką paskyrė muzikai – jis grojo gitara savo bičiulio Davido Tayloro suburtoje grupėje. Vėliau muzikantas visgi baigė muzikos mokyklą (fortepijono klasę) ir tapo grupės „Shock”, o vėliau „Sweeny Todd” nariu.

Pirmieji trys B.Adamso albumai nebuvo itin sėkmingi, tačiau ir neliko nepastebėti. Prikimęs balsas, tembru primenantis jaunąjį Rodą Stewartą, hitų kūrėjo talentas, „šaunaus jaunuolio iš gretimos gatvės” įvaizdis suteikė B.Adamsui laukiamo svečio statusą MTV kanalo eteryje. Jau antrasis albumas „You Want ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1340 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-18Категория: Сборник
Исполнитель: Виктор Цой и группа Кино
Название диска: Атаман (2013)
Жанр: Rock
Год выпуска: 2014
Количество треков: 17
Формат|Качество: FLAC | 774-971 kbrs
Время звучания: 01:18:11
Размер файла: 542 MB


... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1360 | Paskelbė: zenj68 | Data: 2014-12-17


Prieš pusantrų metų gana netikėtai iš meilės poezijai ir eksperimentinei muzikai vienas kitą atradusios trijulės – kultūros ir pramogų žurnalisto ir redaktoriaus, muzikos prodiuserio ir aranžuotojo bei profesionalaus kino ir teatro aktoriaus – sukurto hip-hop‘o trio „Virš Mano Miesto“ (VMM) kūryba gali pakeisti populiaraus lietuviško hip-hop‘o ir repo įvaizdį kaip konceptualesnė, emociškai brandesnė ir kartu (savi-)ironiška muzika, kuri gali patikti ir intelektualesnei bei vyresnei nei tradicinė hip-hop‘o auditorijai.

Pradedant praėjusia šiemetine vasara, „Virš Mano Miesto“ jau išleido keturis radijo singlus: birželį – debiutinį savikritišką linksmuolį „Ateiviai“ kartu su brolių dvynių Dmitrijaus ir Romano Timofejevų duetu „Timohi“, išgarsėjusiu TV3 „Lietuvos talentuose“, liepą – kur kas idėjiškai sudėtingesnę dainą „Lėlininkas“ su Orėja (Eleonora Sebrova), rugsėjį – klasikinį R&B gabalą „Hip-hop‘o dievai“, spalį – romantiškesnį ir jautresnį „Virš gegutės lizdo“, o gruodį turėtų pasirodyti smagus, ironiškas, puikiai miestų muzikos ir šokių klubams Vilniuje, Druskininkuose ar Klaipėdoje tinkantis gabaliukas „Diagnozė: rap‘as“.

Tačiau turbūt pats pirmasis rimčiausias ir svarbiausias šio trejeto kūrinys yra pačios grupės pavadinimas – „Virš Mano Miesto“. Jį sugalvojo muzikinės grupės sumanytojas ir lyderis žurnalistas Jaunius Čiulada, „Lietuvos žinių“ TV priedo „LŽ gidas“ redaktorius, kuris suvedė tarptautinėje muzikos bendruomenėje šiek tiek žinomą muzikos prodiuserį ArtG ir jaunosios kartos, daug žadantį Lietuvos aktorių Edgarą Bechterį.

„Virš Mano Miesto“ – tai ambicingas ir konceptualus muzikinis vardas, automatiškai pridedantis grupės muzikai ir lyrikai daugiau turinio ir prasmės, iškart suintriguojantis sužinoti daugiau apie tokios muzikinės kompanijos veiklą.

Tai Vilnius – „mano miestas“, tai Jauniaus, gimusio, užaugusio ir gyvenančio Vilniuje, miestas, tai jo idėja, kuria galbūt jis siekia idealizuoti ir romantizuoti Lietuvos sostinę, nes tai – „v ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1395 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-12


Nors išskirtiniai vinilai yra tapę geidžiamu muzikos kolekcininkų medžioklės objektu, nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje nebuvo išleista nė viena tokio pobūdžio kompiliacija. Šią nišą ėmėsi užpildyti uostamiesčio entuziastai, gruodžio 13 dieną kartu su „Ministry of Echology“ Klaipėdoje pristatysiantys plokštelę „Kaštono garsai”.

Rinkinį galima nedvejojant įvardyti pirmuoju, atspindinčiu šalies moderniosios estrados įvairovę vinilo rėžiuose. Taip pat jis įkūnija nuoširdžią meilę skambesiui, kurį išpažįsta šalia Danės upės Klaipėdoje prigludęs, su vis gausėjančiu bičiulių būriu jau trečiąsias Kalėdas pasitinkantis muzikinis baras „Kaštonas“.

Plokštelėje sutalpinta aštuonių Lietuvos atlikėjų bei grupių muzika. Stilistinė mozaika gali pasirodyti eklektiška, tačiau visus jos herojus jungia „Kaštone“ praūžę koncertai, kurių kiekvienas susilaukė nuoširdaus dar neišlepintos kultūrinių renginių gausa Klaipėdos publikos dėmesio. Pačių atlikėjų ištikimybė pasirinktam kūrybiniam keliui irgi buvo reikšminga jungtis, padėjusi suverti skirtingų žanrų muziką į vientisą „Kaštono garsų“ girliandą.

Jos turinyje galima įžvelgti ir retrospektyvinį aspektą. Šalia jaunų atlikėjų flango, kuriam atstovauja Markas Palubenka, klaipėdiečiai „Nervas“, lietuviško žodžio magas Domantas Razauskas, vilniečiai „The Bus“ bei pristatyme pasirodysiantys „Ministry of Echology“ – charizmatiškasis bardas Andrius Kulikauskas, iš vinilo uždainavęs dar tada, kuomet tai buvo įprastoji muzikos klausymo forma, Giedrė, su kurios kerinčiu balsu ausyse brendo visa karta, ir grupė„Keymono“, suteikusi įkvėpimo Lietuvos muzikantams drąsiau trinti geografines ribas tampant kokybiško lietuviško skambesio ambasadoriais pasaulyje.

Muzikinio baro „Kaštonas“ renginių ir čia skambančios muzikos selektorius Audrius Baublys kartu su komunikacijos agentūra „III II I II III“ leidinio idėją ėmėsi generuoti prieš metus. Gamyba ribotu, vos šimto vienetų tiražu, buvo patikėta šios srities profesionalams Čekijoje ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1353 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-04

Pakartot
Visa Lietuvos muzikos istorija – vienoje vietoje, nemokamai ir legaliai. Su tokia žinia startuoja didžiausia lietuviškos muzikos įrašų ir duomenų platforma – „Pakartot“. Kaip sako šios platformos kūrėjai, jau 15 metų veikiančios Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA atstovai, visą šalies muzikos istoriją dabar bus galima pakartoti vienu klavišo paspaudimu.

„Idėja sukurti platformą, kurioje būtų talpinami visi Lietuvos atlikėjų ir muzikos grupių kūriniai, gimė jau seniai. Ilgai ir kruopščiai dirbome ją įgyvendindami. Šiandien pagaliau turime autentišką skaitmeninių įrašų erdvę internete, kuri, tikime, dar kartą primins, kokia ilga, turtinga ir įdomi yra mūsų muzikos istorija“, – sako Agnė Masalskytė, AGATA vadovė.
Šiuo metu internetinėje muzikos įrašų ir duomenų platformoje patalpinta daugiau nei 56 tūkst. lietuviškos muzikos įrašų. Klausytojai gali rinktis iš daugiau nei 1,5 tūkst. Lietuvos muzikos atlikėjų ir grupių bei klausytis daugiau nei 4 tūkst. albumų.

A. Masalskytė pasakoja, kad duomenų bazė neapsiriboja keliais žanrais. Šalia lietuvių liaudies dainų, džiazo, bliuzo, klasikinės muzikos galima klausytis lietuviško roko, metalo, elektronikos, pop muzikos ir dainuojamosios poezijos kūrinių. Įrašų daugėja, nes platforma nuolat pildoma.

Patys seniausi „Pakartot“ įrašai siekia tarpukario Lietuvos laikus. Tai dvi 1931 metais lietuvių estrados pradininko Danieliaus Dolskio atliekamos dainos – „Aš myliu vasaros rugiagėles“ ir „Palangos jūroj“. Jos įrašytos kartu su legendinio Kauno restorano „Metropolis“ orkestru ir garsiu Lietuvos dirigentu bei pianistu Leiba Hofmekleriu.

„Šiai duomenų platformai tinka du žodžiai – nostalgija ir modernumas. Klausytojai ras dainų, kurių iš senų patefono plokštelių ar juostinių kasečių klausydavosi vaikystėje, paauglystėje ar jaunystėje. Dainų, kurios yra Lietuvos muzikos aukso fondas. Jie ras ir tai, kuo dabar gyvena lietuviškos muzikos scena, kas yr ... Toliau »
  Kategorija: Naudinga | Parodymų: 2171 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-12-03

  Kategorija: Kinas | Parodymų: 2375 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-11-27

UFO - A Conspiracy Of Stars
Paaiškėjo, kad legendinė britų roko grupė “UFO” kitų metų pradžioje nustebins visus melomanus. Jau 45 metus gyvuojantis kolektyvas pirmą kartą svečiuosis mūsų šalyje ir 2015 m. kovo 5 d. Vilniuje, „Forum palace“ pristatys jau įrašytą 2015 m. albumą “A Conspiracy Of Stars”, kurio viršelį jau atskleidė savo gerbėjams.

Bilietus į grupės „UFO“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internete.

1969 metais susibūrę kaip “Hocus Pocus”, netrukus anglų rokeriai jau buvo žinomi “UFO” vardu. Ši grupė laikoma muzikinės srovės “New Wave Of British Heavy Metal” pradininkais. Be to, ji padarė didžiulę įtaką daugeliui garsių roko atlikėjų, tarp kurių - “Iron Maiden” boso gitaristas Steve Harrissas, “Metallica” gitaristas Kirkas Hammettas, “Megadeth” frontmenas Dave Mustaine‘as ir kiti. Solidus ir “UFO” kūrybinis bagažas – iki šiol jame buvo net 21 studijinis albumas. Šiemet kelis mėnesius sklidę gandai, kad 2015 metais pasaulinės roko scenos grandai išleis 22-ąjį darbą, pagaliau pasitvirtino. Jau oficialiai paskelbta, kad vasario 23 dieną Europoje pasirodys naujas “UFO” albumas “A Conspiracy Of Stars”. Jį įrašė šie muzikantai: vokalistas Philas Moggas, gitaristas ir klavišininkas Paulas Raymondas, gitaristas Vinnie Moore’as, būgnininkas Andy Parkeris ir boso gitaristas Robas De Luca. O šio darbo prodiuseris yra Chrisas Tsangarides’as, bendradarbiavęs su kitomis garsiomis grupėmis ir atlikėjais – “Judas Priest”, “Thin Lizzy”, Gary Moore.

Grupės “UFO” nariai nekantriai laukia, kokia bus melomanų reakcija išgirdus naujas dainas, kuriose puikiai dera laiko patikrinti šios komandos muzikos sąskambiai ir novatoriškos šiuolaikinės idėjos. Muzikantai tikisi, kad naujas albumas ne tik sudomins ilgalaikius grupės fanus ir bus vertas kiekvieno jo įsigijimui išleisto penso ar cento, bet pasieks ir jaunosios roko gerbėjų kartos širdis.

Naujo “UFO” leidinio klasikinio roko gerbėjai laukė trejus metus, todėl už kantrybę jie bus itin pamalon ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1350 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-11-25Australijos roko veteranai AC/DC pristatė naują kūrinį „Play Ball“. Tai pirmas darbas, anonsuojantis gruodžio pradžioje išleidžiamą naują AC/DC albumą „Rock Or Bust“.

Naujasis diskas „Rock Or Bust“ įrašytas be grupės įkūrėjo ir ilgamečio nario gitaristo Malcolmo Youngo. Nesenai pranešta, kad jam diagnozuota silpnaprotystė. M. Youngo vietą grupėje užėmė jo sūnėnas Stevie Youngas.

2015 metais legendiniai rokeriai ketina surengti ir pasaulines koncertines gastroles.

  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1301 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-11-08


Tarptautinis festivalis „Kaunas Jazz“ laikosi tradicijų ir gruodį kviečia į paskutinį šio sezono koncertą. Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje festivalio metus gruodžio 13-ąją pabaigs vis garsiau džiazo pasaulyje skambantis balsas – amerikiečių bosistas, dainininkas ir gitaristas Alanas Hamptonas.

„Jis turi didžiulį talentą“, - prieš trejus metus apie Alaną rašė leidinys „The New York Times“. Ir buvo visiškai teisus.

Šis jaunosios kartos muzikantas apdovanotas sugebėjimais save atrasti įvairiuose muzikos žanruose. Džiazo gerbėjams jis puikiai žinomas kaip populiarios vokalistės Gretchen Parlato grupės narys, pianisto Roberto Glasperio, „Grammy“ laimėtojos Esperanzos Spalding bendražygis. Tačiau jis puikiai jaučiasi ir „indie“ muzikos pasaulyje – bendradarbiauja su grupe „The New Pornographers“, atlikėju Sufjanu Stevensu.

Muzikinę karjerą Alanas pradėjo kaip džiazo bosistas Hiustone – jo talentas greitai buvo pastebėtas ir padėjo pelnyti stipendijas studijuoti Niujorke, o vėliau – Los Andžele. Čia Alanas mokėsi iš geriausiųjų – tokių kaip „Kaunas Jazz“ viešėjęs legendinis bosistas Ronas Carteris ir Charlie Hadenas. Negana to, dar studijų metais jaunas muzikantas gavo galimybę gastroliuoti su tikrais džiazo gigantais – Herbie Hancocku, Terence'u Blanchardu ir Wayne'u Shorteriu. „Man ir pačiam sunku patikėti, kad jie priėmė mane kaip saviškį“, - prisipažįsta muzikantas.

Suvokę, kad jų aplinkoje atsirado labai įdomus atlikėjas, Alaną kviestis į savo įrašų sesijas ir koncertus pradėjo daugelis įvairių žanrų muzikantų – tarp jų ir viena įdomiausių pasaulio artisčių Meshell Ndgeocello.

„Nutiko keistas dalykas – vis dažniau mane kviesdavo ne tik groti, bet ir dainuoti pritariamąjį vokalą. Tai privertė patikėti, kad ir pats galiu dainuoti savo kūrinius“, - kuriozišką karjeros posūkį prisimena „Kaunas Jazz“ svečias.

2011-aisiais jis išleido debiutinį albumą „The Moving Sidewalk“, puikiai įvertintą kritikų. Raudondvaryje Alanas pristatys ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 1222 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2014-11-06

Copyright LongPlay.lt © 2019
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 11
Svečių: 8
Narių: 3
Muzikas, Remyga, Yury_S

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų