Trečiadienis, 2023-03-22, 08:28:48
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Kokios firmos jūsų garso stiprintuvas?
Balsavo: 76

 
Pagrindinis » Archyvas
« 1 2 3 4 5 ... 45 46 »

Šis trečiadienis grupei „ba.“ – ypatingas. Jos nariai Benas Aleksandravičius ir Jonas Butvydas sostinės kino teatre „Pasaka“ pristatė savo naują, debiutinį albumą „Rasti/Pasiklysti“.

Talentingi jaunosios kartos kūrėjai dar praėjusių metų pabaigoje spėjo surengti albumui skirtą koncertinį turą po Lietuvą, tačiau patį albumą oficialiai pristato tik dabar. „Sunku patikėti. Tai buvo didžiausia mano gyvenimo svajonė, sudėtinga užduotis, kuri pagaliau, pagaliau – įvykdyta“ , – apie debiutinį albumą kalbėjo grupės lyderis Benas.

Pasak jo, albumo viršelis ir jo turinys puikiai atspindi jo asmenybę. Viršelyje – iki pusės apsinuoginęs ir skafandru veidą pridengęs žmogus, aplink kurį raizgosi daugybę juodomis latekso pirštinėmis apmautų rankų. Netikėtas, intriguojantis, originalus – taip galima pasakyti apie naują albumą. Įspūdį sustiprina ir kontrastingas raudonos ir juodos spalvų derinys.

Albumas aprėpia beveik trejus metus trukusį kūrybinį procesą – dainos čia tiesiogiai susijusios su Beno asmeniniais išgyvenimais, patirtimi. „Jame nebus nieko išgalvoto. Viskas tik apie tai, ką aš girdžiu, ką matau, kuo gyvenu. Jei klausytojai supras, ką norsiu pasakyti – jausiuosi nuogas prieš juos“, – dar anksčiau Žmonės.lt buvo sakęs muzikantas.

Pavadinimą „Rasti/Pasiklysti“ grupė pasirinko neatsitiktinai. Esą jie vis dar ieško savęs. Stilistiškai naujas albumas visiškai kitoks – jame muzika bus artimesnė indie roko stiliui, ne elektronikai, jis sunkesnis, agresyvesnis, čia girdima daugiaus gitarų ir būgnų skambesio.

Duodamas interviu Žmonės.lt Benas juokėsi, kad dėl pasikeitusio muzikos stiliaus dalis jo gerbėjų gali „atkristi“, ypač dėl dainos „Klaidos“ skambėsio.

Visos dainos – kurtos Beno ir skamba gimtąja kalba. Jaunas vaikinas įsitikinęs – būtent lietuviškai tekstai skamba geriausiai.

Grupė jau spėjo skaitmeniniu būdu išleisti EP „Sugebėt pasikeist“, „Namai“ ir singlą „Klaidos“. Dainos „Sugebėt pasikeist“ vaizdo klipas, suku ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3037 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-19

MC Mesijus - #Už grotų
Vilniaus repo avangardistas MC Mesijus ir elektroninės muzikos inovatorius Munpauzn jau vasario 26 dieną menų fabrike „Loftas“ pristatys savo naujausią albumą „#Už grotų“. MC Mesijus sako, kad tai bus ne šiaip „kompaktas“, bet kolekcininkų verta pakuotė provokuojančiu viršeliu.

„Tai bus proga apskritai išgirsti visą albumą, atliekamą gyvai. Iki šiol niekur negrojome visos progamos, „Lofte“ žmonės ją išgirs pirmieji. Scenoje pasirodysime pilnu sąstatu – dviese su Munpauzn. Tai bus gyvas pasirodymas, garso sistema leis pajusti gerą kokybę. Bus ir pompastikos. Be abejo, suteiksime galimybę įsigyti albumą tiesiai iš autorių rankų ir pabendrauti, nes kad ir koks didelis „Loftas“, jis iš esmės yra vienas kambarys. Taigi, bus proga pabūti vienam kambary su artistais ir dėti šnekos“, – kalbėjo MC Mesijus.

Unikalios kūrybos reperis teigė, kad jo naujausias albumas „#Už grotų“ yra visas gyvenimas viename kompaktiniame diske, kuris suteiks neeilinę patirtį pamatyti save iš šalies arba pasijusti tuo, kuo nesi – vagimi, pareigūnu, paaugliu ar benamiu, naujagimiu pilve ar negyvėliu.

„Albumas apibrėžia visą repo situaciją, nes jis tarsi kriminalinės prigimties, bet dabar, kai jau visi naudojasi internetu, tapo dekriminalizuotas. Visas albumas pasakoja apie įvairius vaidmenis ir apie tai, kaip internetas neutralizuoja kriminalą, – kalbėjo MC Mesijus. – Pavadinimas „#Už grotų“ – kaip ir kalėjimo simbolis, bet „haštago“ pagalba pasikeičia vizualiai.“

Naująjį albumą palydinti MC Mesijaus ir Munpauzn fotosesija atspindi kūrėjų idėjas ir vysto konkrečią mintį. O didžiausia intriga paliekama albumo viršeliui. „Jis labai įdomus. Be to, pačioje kompaktinio disko pakuotėje bus netgi interaktyvus asmenybės testas. Tai – ne tik „kompaktas“, bet kolekcininko verta pakuotė su daug visokių smulkmenų“, – intrigavo MC Mesijus.

Vasario 21-22 dienomis Knygų mugėje ir „Trip Shop“ vyks albumo išankstinis pardavimas. „Kas nusipirks – galės išmokti tekstus i ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2988 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-19

Rebelheart - Mysteria
Kultinė Lietuvos roko grupė „Rebelheart“ ilgai jaukinosi mūzas, tačiau kolektyvo gerbėjams pagaliau gali pristatyti naują savo kūdikį – 18 dainų rinkinį „Mysteria“. Jau 23 metus muzikuojantys rokeriai patenkinti nauju albumu ir neslepia turintys ambicingų ateities planų.

Paskutinį savo kompaktinį diską rokeriai išleido daugiau nei prieš dešimtmetį. „Kodėl taip ilgai laukėme? Tiesiog mūzos mūsų neaplankė. Muzikantų gyvenime būna įvairių periodų. Negali būti visada labai kūrybingas. Taip jau atsitiko, kad kelis metus buvome pritilę, bet sukaupėme daug minčių ir jos jau sudėtos į neseniai išleistą naują albumą“, – sakė „Rebelheart“ muzikantas Dainius Urbanavičius.

Pasak gitaristo, naujausias dainų rinkinys visai kitoks nei buvę. „Jis akustinio skambesio, tačiau turėtų patikti tiek mūsų ištikimiems gerbėjams, tiek naujiems, kurie mėgsta akustinę muziką. Albume iš viso 18 dainų. Mes su grupės nariais puikiai suprantame, kad kompaktinis diskas visai nekomercinis. Tačiau specialiai nesiekėme pataikyti į popmuziką. Tiesiog norėjome groti tai, kas mums patiems patinka“, – pridūrė D. Urbanavičius.

Ateičiai „Rebelheart“ muzikantai turi didelių planų. Ir nors dabar daugelis legendinių muzikantų organizuoja grandiozinius turus po Lietuvos arenas, bent jau kol kas rokeriai tokios minties neturi. „Vertiname savo galimybes blaiviai. Juk buvome šiek tiek pritilę. Su naujausiu albumu norime visiems priminti apie save, o su dar kitu dainų rinkiniu jau drebinsime“, – šyptelėjo „Rebelheart“ narys.

Reikalavo gerbėjai

Tuo tarpu kitas grupės narys Regimantas Turūta tikina, kad išleisti albumą šiuo metu yra prestižo reikalas.

Regimantai, kodėl nusprendėte dabar, kai tai visiškai nepopuliaru, kai muzika labiausiai klausoma internetu, išleisti kompaktinį diską?

Norėjome įprasminti tam tikrą muzikinį etapą. Mes esame senosios kartos muzikantai, kuriems svarbu, kad jų muziką būtų galima ne tik klausyti, bet ir palies ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2418 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-19


Leidybinė kompanija Inferna Profundus Records išleidžia antrąjį Šiaulių heavy/speed metalo komandos PEKLA albumą “Speed’n’Roll”. Prieš tai išleistas tik skaitmeniniu pavidalu, šių metų kovo 13 dieną (penktadienį!) dešimties kūrinių albumas pasirodys kompaktinės plokštelės ir riboto tiražo raudonos spalvos kasetės formatais. Be to, Pekla ir Inferna Profundus Records grupės gerbėjus pradžiugins riboto tiražo “Pikų damos” marškinėliais, kurių dizainą sukūrė Manum Diaboli Art.

Antrasis PEKLOS albumas buvo įrašinėjamas jau su nauju vokalistu Mindaugu Jurkevičiumi TunaTone studijoje Šiauliuose, 2014 metų pavasarį/vasarą. Albumo kūrinių tematika stipriai įtakota senų siaubo filmų, tačiau viskas pateikiama su grupei būdingu rokenroliniu “cinkeliu”. Albumo viršelį, stipriai įtakotą 1980-aisiais metais pasirodžiusio filmo “Motel Hell”, nutapė menininkė Neringa Kekytė.
... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2655 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-16


Šį sekmadienį, vasario 15 d. Vilniaus „Siemens“ arenos stogą kilnos jaunasis britų dainininkas Edas Sheeranas ir jo dešimties tūkstančių gerbėjų minia. Charizmatiškas raudonplaukis pirmą kartą viešės mūsų šalyje ir pristatys savo naująjį albumą „X“, kuris praėjusį savaitgalį buvo nominuotas net trims prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams, tarp kurių – „Geriausias metų albumas“.

Vienintelis Lietuvoje koncertas yra įtrauktas į dainininko pasaulinį gastrolių turą „X“, kurio metu jis lankosi visuose kontinentuose ir rengia daugiau kaip 120 koncertų. Neįtikėtina, bet faktas – vos prieš keletą metų buvęs niekam nežinomu gatvės muzikantu, dabar jis yra tikra megažvaigždė, į kurios koncertus plūsta šimtai tūkstančių gerbėjų.

Vos tik paskelbus tris iš eilės E.Sheerano pasirodymus birželį Londono „Wembley“ stadione, talpinančiame 100.000 žiūrovų, bilietų nebeliko per pusdienį! Vilnius taip pat ne išimtis: į „Siemens“ areną yra išpirkti beveik visi bilietai, tačiau labai norintys vis dar gali rasti vieną kitą vietą.

Vežama ne tik visa technika, bet ir virtuvė

Į Vilnių Edo Sheerano komanda atsiveža absoliučiai visą koncertui reikalingą garso ir apšvietimo įrangą bei didžiulius LED ekranus. Aparatūra keliauja 6 sunkvežimiais, o 70-ties žmonių techninis personalas atvyksta keturiais miegamaisiais autobusais. Pats E.Sheeranas su artimiausių asistentų palyda keliauja atskirai nuo kolektyvo ir šios detalės koncerto organizatoriams nėra atskleidžiamos. Lygiai taip pat yra slepiamas viešbučio, kuriame atlikėjas apsistos, pavadinimas.

Arenos užkulisiuose bus įrengta speciali virtuvės-valgomojo zona, nes komanda atkeliauja su savo virėjais ir visa virtuvės įranga – vežamos ir viryklės, ir šaldytuvai, ir kepimo krosnys. Organizatorių prašoma pasirūpinti pagalbiniu personalu, tarp kurių ne tik krovikai, bet ir asistentai virtuvėje. Taip pat prašoma pateikti 150 rankšluosčių, 100 kg ledukų bei pasirūpinti tinkamais baldais persirengimo kambariuose. Ypatingas d ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2342 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-12

U.D.O.
5 x 5 = ? Tai ne šiaip matematinė užduotis, o tik sutapimas, kurį iššifruoja muzikos gerbėjams puikiai pažįstama vokiečių roko grupė “U.D.O.”: 2015-05-05 ji koncertuos jau 5-ą kartą Lietuvoje ir pristatys savo 15-liktą studijinį albumą. Koncertas vyks Vilniuje, “Forum palace”. Šįkart koncerto simboliu bus ne įprastos sunkiajai muzikai trys šeškės „666“, o penki penketai!

Bilietus į šį renginį jau platina visos „Bilietai LT“ kasos ir internete: www.bilietai.lt/event/24265. Pirmieji stovimi bilietai tikriems grupės fanams parduodami pigiau ir jų kiekis yra ribotas. Manoma, kad kaip ir ankstesniais kartais, jie bus išpirkti jau pirmąją pardavimo dieną.

Grupę “U.D.O.” 1987 metais subūrė buvę kitos visame pasaulyje gerai žinomos komandos “Accept” nariai – vokalistas Udo Dirkschneideris ir gitaristas Stefanas Kaufmannas. Per ilgametę karjerą “U.D.O.” sukūrė tuziną hitų, kuriuos daugelyje sėkmingų koncertų su entuziazmu traukia minios gerbėjų, ir keliolika studijinių albumų - daugelis jų susilaukė itin palankaus kritikų įvertinimo. Šiandien „U.D.O.“ ir toliau lieka viena produktyviausių ir daugiausiai koncertuojančių heavy metalo grupių pasaulyje. Sausio 23 dieną išleistas naujausias darbas „Decadent“ yra jau penkioliktas studijinis albumas grupės diskografijoje. Šis įrašas ne tik sėkmingai šturmuoja daugelio pasaulio šalių perkamiausių albumų sąrašus, bet jau sukėlė nemažą rezonansą muzikinėje spaudoje ir melomanų tarpe. Taigi teutoniško metalo fabrikas dirba visu pajėgumu.

Dabar grupės “U.D.O.” sudėtyje tik vienintelis vokalistas ir įkūrėjas Udo Dirkschneideris yra nuo jos kūrybinio starto 1987 metais. Kartu taip pat groja po dešimtmečio į grupę atėjęs boso gitaristas Fitty Wienholdas ir du po labai intensyvios atrankos 2013 metais prisijungę nauji ir jauni gitaristai – rusas Andrey Smirnovas bei suomis Kasperi Heikkinenas. O grupės fanams karščiausia naujiena, paskelbta tik šį savaitgalį, yra ta, kad nuo šiol grupės būgnininku ir pilnateisiu nariu yra jos lyderio sūnus Sve ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2331 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-10

Def Leppard
Šiemet 35-tąsias debiutinio albumo „On Through the Night“ metines minėsiantys roko vilkai „Def Leppard“ gerbėjams ruošia dar vieną, galbūt jau paskutinį savo albumą. Iki jų pasaulinių gastrolių pradžios likus nepaprastai mažai laiko, grupės nariai prisipažįsta nežinantys, ar spės albumą įrašyti laiku. Išvysti ir išgirsti gyvai grojančią roko legendą „Def Leppard“ lietuvaičiai galės gegužės 17-ąją „Siemens“ arenoje.

„Jau turėjome tris ilgas muzikines sesijas, kurių metu pavyko įrašyti beveik tris ketvirtadalius albumo. Naująjame albume atsispindės mūsų sukaupta patirtis scenoje, gerbėjai galės išvysti tikruosius „Leppard“, mes dar tikrai nenustojame augti ir tobulėti“, – interviu metu pasakojo grupės vokalistas Joe Elliott.

Naujuoju albumu „Def Leppard“ pristatys ir visiškai naują požiūrį į savo muziką – čia netrūks neįprastų, eksperimentinių sprendimų. Kol kas roko muzikantai nelinkę atskleisti nei naujojo albumo pavadinimo, nei tikslios jo pasirodymo datos.

„Esame be galo demokratiškas kolektyvas, visada įsiklausome į kiekvieno nario nuomonę. Kol visi nepasisakė, neišsakė savo nuomonės, nepriimame galutinio sprendimo. Nors dainos sukurtos, dar reikia padirbėti prie jų skambesio, dainų tekstų“, – sakė J. Elliott.

Per beveik 40 gyvavimo metų „Def Leppard“ yra pardavusi daugiau nei 100 milijonų muzikos įrašų. Britų roko legenda ir šiandien išlieka viena įtakingiausių ir daugiausiai koncertuojančių roko grupių pasaulyje, jos nariai puikios fizinės formos. Grupė išgarsėjo 1981 m. išleidusi antrąjį savo albumą „High’n’Dry“. Vėliau sekė tokie albumai kaip „Pyromania“, „Hysteria“, „Adrenalize“ ir kiti, pelnę grupei pasaulinį pripažinimą ir pirmasias vietas albumų topuose.

Paskutinis roko dievų albumas „Songs from the Sparkle Lounge“ buvo išleistas 2008 metais ir sulaukė didžiulio populiarumo bei buvo pristatytas gupės pasauliniame ture. Įrašinėjant naująjį albumą „Def Leppard“ muzikantai toliau bendradarbiauja su jų talismanu, prodiuseriu ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2236 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-10

Muzikos salė
Šių metų vasario 19–22 dienomis Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą vyksiančioje „Muzikos salėje“ bus pristatyti ne tik naujausi šalies atlikėjų albumai, bet ir išskirtinės muzikos kolekcijos. Ypatingą susitikimą su lietuviška muzika, jos kūrėjais ir leidėjais rengiantys organizatoriai melomanams pasiūlys pasinerti į įvairiausių žanrų muzikos klodus – tūkstančius naujausių ir kolekcinių ar išskirtinių įrašų, o atlikėjų ir leidėjų stenduose – išsamiau susipažinti su jais pačiais ir kūrybos užkulisiais. Be to, bus galima susipažinti su muzikos atsiradimo procesu, o autografus dalins per keturiasdešimt populiarių šalies muzikantų, kurių didžioji dalis pasirodys ir scenoje.

„Kviesdami į susitikimą su lietuviška muzika ir jos kūrėjais, norime kiek įmanoma išplėsti jos „horinzontus“ tiek šalies, tiek pasaulio kontekste. Tikime, kad tai bus išskirtinė pažintis, ateityje išaugsianti į žymiai didesnę iniciatyvą, ir dėkojame tiems šalies muzikos rinkos dalyviams, kurie prisidėjo prie šio projekto jau šiemet“, – sako „Muzikos salės“ projektą įgyvendinančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

„Muzikos salėje“ veiks 23 stendai, kuriuose įsikurs žinomi šalies atlikėjai ir grupės, leidybos kompanijos, organizacijos – nuo Aistės Smilgevičiūtės, Lino Adomaičio, Sauliaus Petreikio ir Keistuolių teatro, „Sutaro“ iki knygų ir muzikos mėgėjams puikiai žinomo „Rūdninkų knygyno“, Lietuvos džiazo federacijos ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bei Vytauto Kernagio fondo, projekto „Atsiduok Vilniui“, „Muzikos agentūros M.P.3.“, elektroninės muzikos leidyklos „Silence Family“, šiuolaikinės baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“, asociacijos AGATA stende būsiančių šimtų pavienių atlikėjų ir kitų organizacijų.

Pasinerti į garsų pasaulį kvies ne tik atskiri muzikantai ar grupės, bet ir susijungę įvairioms muzikos kryptims atstovaujantys atlikėjai. Atskiruose stenduose bus pristatomas lietuviškas džiazas, klasika, hip-hop, folkloras ir dainuojamoji poezija. Dėmesio centr ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2326 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-07Individualus muzikinis projektas iš Vilniaus, o taip pat ir „garso laboratorija mokymosi tikslais“ - devita (dažniausiai rašoma mažosiomis) išleido albumą Space Duty (2015) - mažo tiražo (25 egz.) CD-R formatu, sudarytą iš ankstesnius metus (2008-2010) kauptų, derintų ir sėkmingai „sulydytų“ į visumą instrumentinių kompozicijų, priskirtinų eksperimentinei, noise bei elektroninei muzikai, taip pat įtraukiant (preparuotą ir tiesioginio skambesio) akustinę gitarą - nenuostabu, nes projekto kol kas vienintelis narys Lukas Devita savo ruožtu pasirodo gyvos muzikos koncertuose kaip dainų autorius-atlikėjas, pasitelkęs akustinę ar elektrinę gitarą.

Kur kas egzotiškesnė muzikinės paletės dalis –  apie 2007 m. NASA paskelbti laisvam naudojimui Saulės sistemos planetų skleidžiami garsai (tiksliau dažniai paversti girdimais garsais), trumpi fragmentai, persipynę visam albume, gausiai suskambantys finalinėje kompozicijoje „Interplanetary Vibes“.

Pirma ir ganėtinai skirtinga bandomoji albumo versija juodai-baltu viršeliu pasirodė tuzinu CD-R egzempliorių  pavidalu dar 2008 metais, o dabar, keletas, gal būt pačių brandžiausių atnaujinto albumo Space Duty kūrinių perkelta iš bendros split kasetės su Norvegų grupe Sleepyard ( Agharta tapes #7: DEVITA „Celestial halfway“ / SLEEPYARD „Wall of confusion“), kurią 2013 m. išleido bene žymiausia Lietuvos eksperimentinės muzikos organizatorė bei leidykla Agharta (www.arma.lt), 50 egz. tiražu. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3249 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-05

Johno Lennono skulptūra
Trečiadienio pavakarę pristatytas skulptoriaus Jono Gencevičiaus sukurtas muzikanto Johno Lennono skulptūrinis portretas. Jau ketvirtadienį jis keliaus į liejyklą, kur bus išlietas bronzinis paminklas garsenybei.

Būsima skulptūra J.Lennonui atminti pristatyta Oslo namų skvere. Ją susirinkusiems svečiams pristatė idėjos autorius, menininkas Saulius Paukšys ir pats skulptūrą sukūręs J.Gecevičius.

Žmonės.lt S.Paukštys pasakojo, kad idėja sukurti tokią skulptūrą gimė bene prieš penkerius metus. „Pradžioje galvojome abstrakčiai. Galiausiai radome jaukų skverą, jo šeimininkams papasakojau apie tokios skulptūros galimybę. Paaiškinau sąsajas tarp J.Lennono kūrybos ir jų kuriamos vietos. Savininkams idėja patiko, jie sutiko erdvę užleisti skulptūrai. Tai vėliau radau Joną Gencevičių – modernų ir talentingą skulptorių“, – istorijos pradžią pasakojo menininkas.

Anot S.Paukščio, kaip tiksliai turi atrodyti J.Lennono skulptūra, sugalvojo J.Gecevičius. „Jis rado muzikanto jaunystės laikų nuotrauką, kurioje jis – su gėlės žiedu akyje. Ta nuotaika, savotiškas likimo ženklas, mums labai patiko. Kol išgryninome konkrečią formą, praėjo gal metai“, – paaiškino menininkas.

Minėtą nuotrauką kadaise įamžino britų fotografas Robertas Whitakeris. Menininkai susisiekė su fotografo sūnumi ir gavo leidimą naudoti fotografijos fragmentus skulptūrai. „Viskas legalu ir jokio piratavimo nėra“, – patikino S.Paukštys.

Trečiadienį pristatytas natūralaus dydžio gipsinis skulptūros modelis, o jau ketvirtadienį jis bus nuvežtas į liejyklą: skulptūrą nulies iš bronzos. Kovo mėnesį bus atidengtas ir galutinis skulptūros variantas.

XX a. antrosios pusės muzikos ikona J.Lennonas 7-8 dešimtmečiais buvo vienos iš populiariausių ir įtakingiausių to meto grupių „The Beatles“ lyderis.

Kolektyvui iširus, jis užsiėmė soline karjera, buvo visuomeninis aktyvistas. Tuomet sukurta garsiausia muzikanto daina „Imagine“ laikoma tarptautiniu h ... Toliau »
  Kategorija: Įvairios | Parodymų: 2775 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-05


Debiutinis Algio Fediajevo albumas. Laisvų akustinės gitaros (ir šiek tiek lūpinės armonikėlės) klajonių vedama muzika su lietuviškais tekstais apie vidinį žmogaus bastymąsi laisvės, prasmės, o gal ir aklai nieko link. Viskas apgaubta lengvu kiek psichodeliniu rūkeliu. ... Toliau »

  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2443 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-05

Clean Bandit
Festivalis „Granatos Live“, kuris šiemet vyks liepos 31–rugpjūčio 2 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, skelbia pirmuosius atlikėjus. Muzikos apdovanojimų „BRIT Awards“ nominantai – grupė „Clean Bandit“ jau patvirtino savo dalyvavimą festivalyje. „Granatos Live 2015“ bus pirmasis britų pasirodymas Lietuvoje.

Pretendentai į geriausios Didžiosios Britanijos grupės ir geriausio metų singlo apdovanojimus, „Gramy“ nominantai geriausio šokių muzikos įrašo kategorijoje, daugiausiai internete klausytos dainos ir vieno perkamiausių hitų autoriai – visa tai tik dalis „Clean Bandit“ ketverto pasiekimų. Klasikinę ir elektroninę muziką apjungiantis skambesys jauną grupę žaibišku greičiu užkėlė į šokių muzikos olimpą. Vos išleista jų daina „Rather Be“ iš debiutinio albumo „New Eyes“ tapo vienu didžiausiu 2014-ųjų muzikos hitų.

Kartu su vokaliste Jess Glyne įrašytas kūrinys net keturias savaites iš eilės išsilaikė pirmoje UK topų vietoje ir po trejų metų pertraukos savo šalies muzikai grąžino tokį populiarumą. Paskutinį kartą britų atlikėjams tokia sėkmė šypsojosi 2011-aisiais, kuomet topuose karaliavo Adele daina „Someone like You“.

„Rather Be“ sumušė ir perklausų internete rekordą – 2014-aisiais ši daina tokiose programose kaip „Spotify”, „Napster“, „Deezer“, „Google Play“ buvo transliuota 39,7 milijonus kartų ir populiarumu aplenkė tokius kūrinius kaip Pharello Williamso „Happy“ ir Johno Legendo „All of me“. Dominavusi ir muzikos atpažinimo programoje „Shazam“, „Rather Be“ papuolė tarp 5-ių visų laikų populiariausių „Shazam“ dainų, o oficialus klipas „Youtube“ buvo peržiūrėtas daugiau kaip 220 mln. kartų.

Grupės „Clean Bandit“ istorija prasidėjo Kembridžo universitete, kai klasikinę muziką nuo vaikystės kartu groję Grace Chatto ir Neilas Amin-Smithas susipažino su Jacku Pattersonu. Šis, tapęs Grace vaikinu, įrašinėdavo violončele grojančios merginos pasirodymus ir garso įrašus „patobulindavo“ elektroninės muzikos bei mušamųjų ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2357 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-04


Vienas įtakingiausių elektroninės muzikos žurnalų „DJ Mag“ dar kartą pagerbė lietuvį Marijų Adomaitį, šiandien geriau žinomą „Ten Walls“ vardu. Vos prieš mėnesį jo kūrinys „Walking With Elephans“ britų žurnale buvo pripažintas geriausiu šokių muzikos hitu. Tuo tarpu šiandien lietuvio veido atvaizdas puikuojasi ant vasario mėnesio žurnalo numerio, čia spausdinamas interviu su juo.

„Mes visi žinojome, kad anksčiau ar vėliau „Ten Walls“ taps žurnalo viršelio žvaigžde“, – rašoma puslapyje Djmag.com.
Jo kuriama muzika įvardijama kaip tamsi, niūri, hipnotizuojanti. Tokia, kuri neretai šokių aikštelėse jau išsiilgta, rečiau skambanti, todėl – įdomi ir intriguojanti. Numeryje „Ten Wall“ pristatomas kaip puikiai muziką ir melodiją jaučiantis atlikėjas, kaip pavyzdys daugeliui muzikantų.

Akį traukia ir netikėtas siurrealistinis viršelis su ipatrigubėjusiu M.Adomaičio veidu.
„Ten Walls“ šiandien gali džiaugtis elektroninės muzikos pasaulyje sulaukiantis vis didesnio pripažinimo. Kelis šimtus pasirodymų skirtinguose žemynuose per metus rengiantis lietuvis palaipsniui užkariauja ne tik populiarių klubų scenas, bet ir festivalius.

Vasarą jis ketina pasirodyti Barselonoje vyksiančiame „Sonar“ muzikos festivalyje greta tokių žvaigždžių kaip „The Chemical Brothers“, Skrillex, „Duran Duran“, „Die Antwoord“ FKA Twings, „Flying Lotus“, „Roisin Murphy“, „Hot Chip“, Laurent Garnier ir daugelio kitų muzikos mylėtojams žinomų vardų. Tai bus pirmas kartas, kai festivalyje koncertuos lietuvis atlikėjas.
... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2381 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-02

Bryan Adams
Paskutiniai keli mėnesiai Bryano Adamso gyvenime buvo išties ryškūs. Atšventęs 55-ąjį gimtadienį atlikėjas išleido ir 12-ąjį studijinį albumą „Tracks of My Years“ – topuose karaliaujantį koverių ir naujų dainų rinkinį.

Švęsdamas savo populiariausio albumo „Reckless“. 30-metį atlikėjas praėjusią savaitę pradėjo koncertinį turą (su kuriuo kovo pabaigoje užsuks ir į Lietuvą). Taip, tai albumas, kuriame yra ir „Heaven“, ir „Summer of '69“, ir „It's Only Love“, ir „Run To You“. Ta proga „Huffingtonpost“ parinko 25 faktus, kurių jūs apie Bryaną Adamsą (galbūt) nežinojote.

1. Bryanas Adamsas metė mokyklą vos 16-os norėdamas atsiduoti muzikai ir įtikino motiną leisti koledžui skirtas santaupas išleisti fortepijonui įsigyti.

2. Būdamas dar paauglys, Bryanas Adamsas buvo glam rokeris. Prieš pradėdamas solo karjerą, jis grojo Vankuverio grupėje „Sweeney Todd“. Prie grupės Adamsas prisijungė būdamas 16-os, 70-ųjų viduryje, ir trumpam pakeitė grupės lyderį Nicką Gilderį.

3. Bryano Adamso ketvirtasis albumas „Reckless“ Kanados topus šturmavo stebėtina jėga. Tai buvo pirmasis Kanados atlikėjo albumas, parduotas Kanadoje milijoniniu tiražu. Jį puikiai pirko ir kitose šalyse, ir vien JAV albumo buvo parduota 5 milijonai kopijų.

4. Ar žinote, kad Bryanas Adamsas norėjo išbandyti jėgas vaidindamas? 1989 jis suvaidino filme „Pink Cadillac“ su Clintu Eastwoodu. Adamsui teko degalinės operatoriaus vaidmuo. 2002 m. suvaidino rusų režisieriaus Andrejaus Končialovskio filme „Kvailių namai“ („Dom durakov“ / „House of Fools“).

5. Adamsas gimė Kingstone, Ontarijo valstijoje, bet vaikystėje gyveno ir Europoje, ir Azijoje, nes jo tėvas buvo Kanados užsienio reikalų ministerijos pareigūnas.

6. Be muzikinės sėkmės, Adamsas yra ir puikus fotografas. Jo darbus spausdino D. Britanijos „Vogue“, „L'uomo Vogue“, „Harper's Bazaar“, „Esquire“, „Interview magazine“ ir „i-D“. Jo darbai taip pat panaudoti brangiose „Guess Jeans“, „Sand“, „Converse ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2184 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-02

Jonas Jakutis
Patefonu klausytis muzikos šiais laikais išdrįsta ne kiekvienas. Vis dėlto, vintažu vadinama klasika šiuo metu yra madinga. Ketvirtus metus patefonus Lietuvoje pats gaminantis J. Jakutis siekia išgauti kuo aukštesnę muzikos kokybę.

Kūrybai inspiravo menka technikos pasiūla
Ponui Jonui Jakučiui yra 60 metų. Prieš daugiau kaip 30 metų buvusiame KPI (dabar KTU) jis įgijo radijo inžinieriaus specialybę. Dar studentavimo laikais su draugais konstruodavo įvairią buitinę audio aparatūrą, kadangi tais laikais parduotuvėje buvo labai skurdus audio aparatūros pasirinkimas, o geresni aparatai buvo parduodami už talonus. Apie importinius gaminius galėjai tik pasvajoti. „Dabartiniam jaunimui, kada prekybos centrai lūžta nuo audio ir video technikos gausos anų laikų situacija neįsivaizduojama. Todėl nuolat ką nors po darbo, o ir darbo metu konstravau. Tai kokį audio stiprintuvą, tai patefoną ar garso kolonėles“ - pasakojo vyras.

Potraukis technikai išliko nuo vaikystės
Poną Joną visuomet traukė dvi sritys – mechanika ir muzika. „Nežiūrint to, kad esu radijo inžinierius, visą laiką nuo pat mažens mane labai domino mechanika, t.y. įvairūs mechanizmai ypač tikslioji, precizinė mechanika.“ Jau nuo mokyklos laikų jo gyvenimas yra susijęs su muzika. Vyras grojo mokyklos, vėliau ir instituto orkestruose.

„Patefonas yra toks įrenginys, kuriame susijungia visi šie komponentai – elektronika, tiksli mechanika, akustika, dizainas ir viską apjungia MUZIKA. Jaučiuosi pilnai realizavęs save“ - džiaugėsi ponas Jonas.
Imtis patefonų gamybos verslo ėmėsi prieš keturis metus.

Patefonas – daugiau negu CD
„Daugelis klausia, kam yra reikalingas patefonas, jeigu jį senai pakeitė CD. Vinilinė plokštelė, kaip įrašo formatas, yra labai nepatogus naudojimui, čia jį CD aplenkia. Tik palyginkime: su patefonu ir ypač su jo pagrindine dalimi tonearmu, kuris laiko galvutę, reikia elgtis labai atsargiai, pati jautriausia vieta – galvutės adat ... Toliau »
  Kategorija: Įvairios | Parodymų: 2730 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-29


Įspūdingu koncertiniu turu per didžiausias šalies arenas pristatytas dainininkės Džordanos Butkutės albumas „Kryžkelės“ jau tapo ne tik auksiniu, bet ir platininiu. Anot atlikėjos prodiuserio Elegijaus Strasevičiaus, tai yra didelis ir džiugus laimėjimas. Juolab kad ir auksas, ir platina buvo pelnyti vos per vienerius metus nuo albumo pasirodymo.

Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A. Patariamosios tarybos iniciatyva sugrįžę Auksinių ir platininių diskų apdovanojimai Dž.Butkutę jau pradžiugino auksinio albumo simboliu, kuris jai buvo įteiktas Nominantų paskelbimo vakarą. Dabar atlikėja jau gali susimąstyti apie šlovės galerijos sukūrimą savo namuose, - Dž.Butkutės albumui „Kryžkelės“ šiuo metu yra gaminamas platininio disko apdovanojimas.

„Aišku, smagu – ką ir kalbėti, - sakė Dž.Butkutės prodiuseris Elegijus Strasevičius. – Jau baigiame parduoti devintą tūkstantį albumo kopijų ir platintojai prašo „iškepti“ daugiau. Mano žiniomis, tai yra pirmasis oficialus Džordanos platininis diskas. Galbūt panašių rezultatų yra buvę ir anksčiau, juk ne vienas Dž.Butkutės hitas jau kone tapęs lietuvių liaudies daina. Tačiau aš neturiu jos ankstesnių albumų pardavimo statistikos, todėl „Kryžkeles“ laikome pirmuoju tokiu sėkmingu - platininiu.“

„Kryžkelių“ įrašai truko daugiau nei metus. Pagaliau pasiryžusi paklusti savo sielos rokenrolui, Džordana šiuo albumu ir jo pristatymo turu Lietuvoje uždegė tikrus roko laužus. Su didele jėga į sceną grįžusi atlikėja maloniai nustebino ir savo kūrybos gerbėjus, ir kritikus.

Prodiuseris E.Strasevičius atskleidė, kad šiuo metu Dž.Butkutė su savo komanda jau pradėjo rašyti būsimojo albumo dainas. „Sutarėme taip, kad nedubliuosime kūrybos ir gamybos – iš pradžių turi gimti visos albumo dainos, o tada sėsime prie įrašų. Tikiuosi, kad gerbėjams ilgai laukti neteks. Turime daug minčių. Laikysimės to paties kelio – roko. Tačiau jis turi daug krypčių...“ - pasakojo Elegijus.

Artimiausiuose Džordanos planuose – penktadienio vakar ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2391 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-29

Dee & Kamy
Svarų vardą Lietuvos hiphopo scenoje užsitarnavęs duetas „Dee & Kamy“ išleidžia ilgai lauktą albumą „Filling The Gap“! Prieš penkis metus debiutavę su kompaktine plokštele „Original Taste“, tuo metu reperiai susižėrė eilę apdovanojimų.

Po beveik penkių metų darbo studijoje hiphopo atstovai „Dee & Kamy“ jau su iškelta galva neša naujo albumo žinią.

Reperiai itin džiaugiasi atsiradusia galimybe bendradarbiauti su skirtingų žanrų bei šalių atlikėjais: legendinės Los Andželo hiphopo grupės „Tha Alkaholiks“ muzikantu J-Ro, Daiva Starinskaite iš „Keymono“, Erica Jennings, Domu Aleksa ir kt. Visi šie atlikėjai turi savo rolę ir indėlį naujajame darbe.

„Tai mums buvo nauja patirtis, nauja ir pačiam albumui. Labai tikimės, kad mūsų žmonės tai pastebės ir įvertins“, – apie bendradarbiavimą su skirtingais atlikėjais atvirauja Tautmilas Čeida-Kamy.

„Dee & Kamy“ muzika vis dar dvelkia klasikine 90-ųjų hiphopo dvasia. Tokia pačia tematika ruošiamas vakarėlis ir pačiame menų fabrike „Loftas“. Tie kas žino legendines vakarėlių serijas po „Yo! MTV Raps“ ar „Arsenio Hall Show“ vardais – ras didžią sąsają netrukus vyksiančiame renginyje.

Be pačių vakarėlio kaltninkų ant scenos lips Lietuvos hiphopo didmeistriai „Gatvės Lyga Soundsystem“. Pastarają kompaniją sudaro tituluočiausias Lietuvos repo didžėjus DJ Mamania bei gilių rimų autorius Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Atlikėjai pripažįsta, jog kiekvienas jų pasirodymas yra spontaniškas muzikinis darinys. „Niekada nežinau, kokią instrumentalinę versiją pateiks Mamania grojimo metu, tad esu pasiruošęs bet kokiam posūkiui“, – teigia Svaras.

Taip pat ekskliuzyvinę programą ruošia Lietuvos metų hip-hopo naujokų nominacijos laureatai „Tavo Tėvas“ bei tų pačių apdovanojimų didžėjaus kategorijos laimėtojas DJ Swix.

Smagi staigmena, jog pagal senas tradicijas pastatytas renginys turės savo vedėjus. Vakarėlio diktorių rolę atliks DJ Mamania ir 2013 metų Lietuvos MC Battle vicečempionas ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2374 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-01-29

Copyright LongPlay.lt © 2023
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 4
Svečių: 4
Narių: 0

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų