Trečiadienis, 2023-03-22, 08:02:29
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
Meniu
Kategorijos
Įvairios [30]
Kinas [4]
Muzika [217]
Naudinga [13]
Svetainės naujienos [393]
Video [107]
Vinilas [9]
Translate

Paieška

„Imagine Dragons“ turas „Smoke + Mirrors“ 2016-01-31, 19:00 val. Siemens arena, Vilnius

Komentarai

Naujausi failai
Baneriai
Слушаем.com: музыка нью эйдж (new age), энигматик (enigmatic), эмбиент (ambient), smooth jazz, неоклассика, этническая, электронная. Новости, дискографии, биографии, музыкальная энциклопедия, mp3 диски почтой, форум
Radijo stotis CLASSIC ROCK FM - Tiesioginė transliacija internetu
Ferrum.lt - sunkiosios muzikos portalas
Dangus.lt - alternatyvios muzikos leidyba
Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio
Hell Music - metalo muzikos portalas
Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More
The source for music information. Read artist biographies and album reviews. Find the best of new and upcoming releases. Stay in the loop with our newsletter. From rap to country and electronic to classical, we are the source for information about the music you love.
Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives
THE METAL OBSERVER - Expand your Metal horizons!!
www.plokstele.lt
gramofonas.lt
Tavo muzikos pasaulis
Plastinka.org – цифровой архив винила!
Место встречи коллекционеров
hifiplius.lt - tavo hifi erdvė
Bagažinių turgus
Antique Radios
iMuzika - CD, LP, DVD, Blu-ray, Filmai, Fanų atributika
Diovim - periodinis metalo muzikos žurnalas
Visit LP Cover Lover!
Germano kompiuterių taisykla
Patefonas.lt
Mūsų baneris

LongPlay.lt - Vinilo plokštelių klubas

Skaitykla

Apklausos
Kokios firmos jūsų garso stiprintuvas?
Balsavo: 76

 
Pagrindinis » Archyvas
« 1 2 3 4 ... 45 46 »
DNKL
Šiemet Kaune atsiradusi LRT Opus terasa, „Ryšių kiemelyje“ miestiečius kviečia ne tik mėgautis žinomų lietuvių atlikėjų hitais, tačiau siekia supažindinti ir su kylančiomis užsienio grupėmis. Viena tokių pirmųjų jau šį penktadienį taps DNKL iš Švedijos.

Grupę sudaro trys švedai. Jų hounting electro pop muzika puikiai tinka vėlyviems vasaros vakarams ir ankstiems rudens vakarams. Grupė įsižiebė 2013 metais ir nuo to laiko aukštinama spaudos visame pasaulyje. Šiemet jie buvo pakviesti į prestižinį „Tallinn Music Week“ festivalį.

Jų debiutinė daina – „Hunt“ sulaukė tūkstančių peržiūrų ir perklausų „YouTube“ portale, o šie metai daug plačiau nušvies grupę, kuri kyla ir gali tapti viena geidžiamiausių visoje Švedijoje.

DNKL pavadinimas, tai yra vokiško žodžio „Dunkel“ (tamsus – vert.) sutrumpinimas. Būtent jų kūriniuose didelę dalį užima į mistinį pasaulį nukeliantys garsai.

„Labiausiai mes norime išryškinti muziką, ne žmones, kurie yra už jos. Mums yra daug įdomiau leisti muzikai kalbėti už save“, – tvirtino šio penktadienio svečiai DNKL.

Nemokamą įėjimą į koncertą kauniečiams dovanoja „Volfas Engelman“, kurie renginio metu pristatys naują kvietinio alaus rūšį su analogišku pavadinimu „Dunkel“.

LRT Opus terasą Kaune galite rasti pačioje senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje, „Ryšių kiemelyje“. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 6243 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-05-16


Amerikos bliuzo legenda B.B.Kingas, teikęs įkvėpimą ištisoms muzikantų kartoms per dešimtmečius trukusią savo karjerą, vėlai ketvirtadienį mirė Las Vegase, būdamas 89 metų, pranešė jo teisininkas.

Teisininkas Brentas Brysonas sakė naujienų agentūrai AP, kad B.B.Kingas mirė ramiai miegodamas apie 21 val. 40 min. vietos (7 val. 40 min. Lietuvos) laiku savo namuose Las Vegase.

Muzikanto dukra Patty King nurodė, kad jos tėvas šį mėnesį buvo paguldytas į vieną ligoninę Las Vegase dėl didelio skysčių netekimo.

Milijonus įrašų visame pasaulyje pardavęs atlikėjas, pramintas „Bliuzo karaliumi“, ilgiau negu 20 metų sirgo 2-ojo tipo cukriniu diabetu.

Pernai spalį B.B.Kingas pasijuto blogai per vieną koncertą. Jam buvo diagnozuotas didelis skysčių netekimas ir išsekimas, o kitus tų gastrolių pasirodymus jam teko atšaukti.

Misisipės valstijoje bežemių ūkininkų šeimoje netoli Ita Benos miestelio 1925 metų rugsėjo 16 dieną gimęs atlikėjas, kurio tikrasis vardas – Riley B.Kingas, yra įtrauktas į Bliuzo fondo šlovės muziejų bei Rokenrolo šlovės muziejų ir laikomas vienu iš geriausių visų laikų gitaristų.

Ankstesnis JAV prezidentas George'as W.Bushas jį apdovanojo Prezidento laisvės medaliu. B.B.Kingas yra padovanojęs gitarą popiežiui Jonui Pauliui II, o prezidentas Barackas Obama kartu su juo dainavo dainą „Sweet Home Chicago“.

B.B.Kingą užaugino senelė, kai jo tėvai išsiskyrė, o motina mirė. Jis penkerius metus ūkininkavo, nuomodamas žemės sklypą iš kito ūkininko už dalį derliaus dar mažesniame Kilmaiklo miestelyje, kol jį susirado tėvas ir parsivežė į Indianolos miestelį.

Jo dėdė pamokslininkas išmokė jaunuolį brazdinti gitarą, o B.B.Kingas tobulino savo įgūdžius, gyvendamas itin skurdžiame Misisipės deltos regione, bliuzo gimtinėje.

B.B.Kingas debiutavo radijuje su gospelo muzikos kvartetu Misisipėje, bet greitai persikėlė į Memfio miestą Tenesio valstijoje, kur gavo muzikinių laidų vedėjo darbą radijo stoty ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3236 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-05-16


Plokštelių paruotuvė Kaune

Nauja plokštelių parduotuvė Kaune - vinilai grįžta į madą!

Jau gegužės 2 d. Kaune duris atvers nauja muzikos įrašais prekiaujanti parduotuvė. Joje didžiausias dėmesys bus skiriamas vinilo plokštelių gerbėjams. Pirkėjams bus pasiūlytas bene plačiausias įvairių žanrų vinilinių plokštelių bei šelako plokštelių pasirinkimas.

Šalia plataus vinilo pasirinkimo, melomanai galės isigyti ir originalių CD / DVD / MC muzikinių irašų.  Neradus norimo įrašo, jį bus galima tiesiog užsisakyti. Laukiami visi, kurie tiki muzika!

Plokštelių parduotuvėje, įsikūrusioje Kęstučio g. 7 (priešais PUNTO JAZZ)  muzikos gerbėjai bus laukiami darbo dienomis 10.00–18.00 val., o šeštadieniais 10.00–14.00 val.

Apsilankykite mūsų facebook paskyroje!
  Kategorija: Įvairios | Parodymų: 6573 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-04-23

Obtest, Dissimulation
Balandžio 18-ąją šiemet žymima ir švenčiama pasaulinė „Record Store Day“, arba plokštelių parduotuvės diena, Rūdninkų knygyno iniciatyva neseniai imta praktikuoti ir Lietuvoje. Mūsų šalyje „Record Store Day“ vyks trečiąjį kartą, o pasaulyje ši tradicija gimė JAV 2007-aisiais ir netruko įtraukti ne tik muzikos verslo atstovų, bet susilaukė ir pačių muzikantų dėmesio. Kasmet būrys įvairių stilių grupių, nuo žinomiausių iki tik pradedančių, ruošia specialius leidinius, žymimus progine simbolika, kurių vėliau įsigyti tampa itin nelengva.

Štai ir šiemet trečiasis balandžio šeštadienis muzikos gurmanų bus sutiktas šventiškai: ypatingais leidiniais džiugins Brianas Eno, „Placebo“, „Sex Pistols“, „Glass Enimals“, „Ministry“ ir daugelis kitų, o „Metallica“ ir vėl perspjaus visus, oficialiai perleisdama savo kultinę „No Life ‘til Leather“ demo kasetę!

Labai džiugu, kad prie šio solidaus būrio prisijungia ir dvi gilias šaknis turinčios sunkiosios muzikos lietuviškos grupės, suvienijančios jėgas bendram proginiam leidiniui – tai „Dissimulation“ ir „Obtest“. Abi metalo grupės „Record Store Day“ proga gerbėjams pristatys bendrą albumą „77“, išleistą vinilo ir kompaktinės plokštelės formatais. Be kita ko, tai yra ir pirmasis leidinys lietuviškos muzikos istorijoje, skirtas būtent šios melomanams išskirtinės dienos proga, atitinkantis visus griežtus standartus.

Taigi, pasižymėkite šeštadienį, balandžio 18-ąją savo planuose, ir aplankykite Rūdninkų gatvės 20 numeriu pažymėtą erdvę, vienai dienai pritrauksiančią sunkesnės muzikinės geležies!

Bendro „Dissimulation“ ir „Obtest“ albumo pristatymas vyks balandžio 18 d. 13 val. Rūdninkų knygyne. Albumą išleido sunkiosios muzikos leidykla „Ledo takas“.

Apie Rūdninkų knygyną:

Rūdninkų knygynas – bene muzikaliausias knygynas ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Čia galima rasti įvairiausios muzikos tiek vinilo plokštelių, tiek CD, DVD ar Blu-ray formatais. Be to, ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3223 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-04-17

De-Phazz
Balandžio 8 dieną į Vilnių atvyksta vokiečių džiazo ir elektronikos grupė „De-Phazz“. Gerai Lietuvoje pažįstama kompanija menų fabrike „Loftas“ surengs ypatingą, intymų ir kiek kitokį, nei grupės gerbėjams įprasta, pasirodymą.

Vilniečių laukia kitoks „De-Phazz“ skambesys

Ši vokiečių grupė jau ne pirmą kartą lankysis Vilniuje. Savo koncertus „De-Phazz“ yra surengę „Forum Palace“, Trakų pilyje bei „Sostinės dienų“ metu – visur jie su miniomis žmonių dalinosi pozityvia energija, todėl Lietuvoje turi begalę gerbėjų.

Šį kartą menų fabrike klausytojų laukia kiek kitoks grupės pasirodymas. Jaukioje ir intymioje aplinkoje „De-Phazz“ klausytojus grąžins prie džiazo ištakų.

„Anksčiau daug dėmesio skirdavome elektroninei muzikai, dabar išmėginome kai ką naujo. Netgi patiems išgirsti savo naują skambesį buvo maloni staigmena“, – pasakoja žavioji grupės vokalistė Pat Appleton.

Paklausta, ar naujas skambesys neišgąsdins „De-Phazz“ pamėgusius klausytojus, ji papurtė galvą: „Tai ne kliūtis. Yra daugybė būdų kaip paprastais žmogiškais triukais simuliuoti elektronikos garsą“, – priduria Pat.

Koncertas Ukrainoje sukrėtė grupės narius

Neseniai grupė koncertavo Kijeve. Į pasirodymą susirinko daugybė grupės gerbėjų – salė buvo sausakimša.

„Žmonės Ukrainoje yra ištroškę kultūrinio prasiblaškymo, pavargę nuo neramumų. Mūsų koncerto dieną Kijeve buvo minimos Maidano žudynių metinės. Tai buvo emocionali diena. Iš tiesų nežinojome, ko tikėtis. Nepaisant visų baisių dalykų, žmonės sugebėjo bent porai valandų atsipalaiduoti ir pamiršti įvykusias nelaimes. Jautėmės dėkingi už galimybę koncertuoti šiame mieste į žmonių širdis atnešdami šiek tiek džiaugsmo“, – prisimena „De-Phazz“ vokalistė.

Pat Appleton teigia, kad „De-Phazz“ nėra politiška grupė: „Mums tiesiog liūdna, kai šalių lyderiai priima sprendimus, kurie supriešina tautas“. Grupė tiek Ukrainoje, tiek Rusijoje turi daug bendraminčių bei draugų. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3083 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-04-04

Мумий Тролль - Пиратские копии
MUMIY TROLL sugrįžta į Lietuvą ir savo gerbėjams atveža neeilinę dovaną. Koncerto priežastis – naujojo albumo „Piratinės kopijos“ pristatymas. Naujausios dainos ir seni, gerai žinomi hitai suskambės net dvejuose koncertuose Lietuvoje – lapkričio 13 d. Vilniuje „Pramogų“ arenoje ir lapkričio 14 d. Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje.

„Džiaugiamės, jog visame pasaulyje laukiama ir jau legenda tapusi roko grupė MUMIY TROLL pristatys savo naujausią albumą. Per visus savo gyvavimo metus grupė išgarsėjo ne tik Rusijoje, bet ir už jos ribų. Todėl didžiuojamės, jog grupės vadyba naujojo albumo pristatymo turą Lietuvoje patikėjo surengti „Barrington“ komandai.“ – komentuoja koncertus Lietuvoje organizuojančios agentūros „Barrington“ renginių vadovas Tautvydas Juzėnas.

MUMIY TROLL – legendinė roko grupė, savo veiklą pradėjusi dar 1983 metais. Nepamirštamais pasirodymais savo gerbėjus džiugina jau daugiau nei du dešimtmečius. Grupę sudaro trys nariai: grupės lyderis ir vokalistas (klavišiniai, gitara) Ilja Lagutenko, bosinė gitara – Jevgenijus Zvidionijus, būgnų poziciją užima Olegas Punginis. Būdami ant scenos muzikantai sukuria neeilinę atmosferą, o jų muzika lyg cheminė reakcija nepalieka abejingų. Todėl grupė gali pasigirti ilgu kompaktinių plokštelių sąrašu, kurį šiemet papildys 17-asis grupės albumas „Piratinės kopijos“.

Grupės dainos yra puikiai žinomos Lietuvoje, daugelis išgirdę pirmuosius hitais tapusių MUMIY TROLL dainų: „Delfiny“, „Eto Po Liubvi“ ar „Malish“ akordus, besiklausydami, be didesnių pastangų, galėtų dainuoti kartu. Juo labiau, kad tai ne pirmieji grupės koncertai Lietuvoje. Paskutinį kartą jie lankėsi pajūryje vykusiame muzikos festivalyje, o prieš tai buvo surengę net kelis koncertinius turus į kuriuos susirinko tūkstantinės minios gerbėjų.

Legendinė grupė kviečia visus savo klausytojus tapti dar vieno neeilinio įvykio dalimi – lapkričio 13 d. Vilniuje „Pramogų“ arenoje ir lapkričio 14 d. Klaipėdoje „Švyturio“ arenoj ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2492 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-04-02

Alina Orlova
Išskirtiniais gabumais apdovanota kūrėja Alina Orlova savo gerbėjams turi gerų žinių. Balandžio 9 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ įvyks jos koncertas, kuriuo atlikėja pristatys naujausią savo albumą. Jo pavadinimui Alina pasirinko datą, kuri slepia įdomius simbolius. Retai viešumoje kalbanti A.Orlova davė interviu apie savo naujausią darbą.

Nesi iš tų, kurie albumus kepa kiekvieną sezoną. Kiek brandinai pastarąjį?

Studijoje intensyviai dirbome mažiau nei metus, kai kurios dainos atsirado anksčiau. Nuo pastarojo albumo praėjo jau penkeri metai. Nemažai, bet mano muzikos esmė išliko ta pati. Ko gero, šitų dalykų taip lengvai nepakeisi. Tačiau forma jau truputį kitokia: naujos kompozicijos, kitaip vykę įrašai. Naudojome daugiau elektronikos, kompiuterinių garsų. Nesu labai novatoriška, pernelyg nesidomiu naujovėmis, bet elektronika man nėra svetima. Turėjome studiją ir galimybę groti, čia pat kurti, eksperimentuoti, žaisti su garsais. Susidėliojo įdomios, keistos aranžuotės.

Vaikščiojai į studiją kaip į darbą, ar kaip į šventę?

Įrašų pradžia buvo kaip šventė: viskas labai smagu, viskas įkvepia. Visi garsai – nauji, groji dar visai kitaip. Bet praėjo laikas ir tai pasidarė panašiau į darbą... Kai įrašai tampa rutina, atrodo, kad nebegali „naujomis ausimis“ išgirsti savo dainų. O kartais reikia daug ką atmesti ir grįžti prie pradinės versijos. Padarai tokį bandomąjį variantą, kai ką lyg ir juokais, o paskui pradedi lipdyti ant viršaus, pasiklysti – supranti, kad reikia grįžti, kad tik pirminė versija buvo gryna, tinkama. Tuomet tenka nuvalyti visus lipdinius ir išlaikyti minimalią formą.

O ką padarei, kai suvokei – viskas, albumas užbaigtas, jame nieko nebegali pakeisti, viskas yra taip, kaip yra?

Išėjau su ašaromis akyse... (juokiasi) Žinoma, man labai sunku susitaikyti, kad jau viskas, kad taip ir bus, nes visuomet norisi dar ką nors pakeisti, patobulinti ir tai gali tęstis amžinai. Gal ir gerai, ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3373 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-04-02


Neįtkėtina, bet pagaliau. Paskelbę apie savo sugrįžimą į elektroninės muzikos pasaulį ir koncertų scenas britų duetas „The Chemical Brothers“ netruko pradžiuginti ir gerbėjus Lietuvoje. Pirmajį istorijoje pasirodymą mūsų šalyje muzikantai surengs jau birželio 13-ąją, šeštadienį. Galingiausia šiemet ir paskutinė šį sezoną uždara diskoteka vyks „Siemens“ arenoje.

Prieš porą dešimtmečių kartu su „The Prodigy“, „Underworld“ „Orbital“ ir kitais savo tėvynainiais „The Chemical Brothers“ prie gitarų įpratusiam pasauliui pristatė visiškai naują gyvo elektroninės muzikos koncerto koncepciją. Įspūdingu instrumentų arsenalu atliekama muzika jų pasirodymuose papildoma vizualiniais sprendimais, o transcendentinė visuma publiką įtraukia ir panardina nuo pat pirmųjų akordų.

Ketverius metus nekoncertavę Ed Simons ir Tom Rowland šiemet grįžta į pasaulio arenas pasiryžę nustebinti ir naująją melomanų kartą. Aštuntąjį albumą duetas pristato drąsiai: „Ieškojome naujų kelių jausmams sukelti. Tai nauji garsai ir nauji rėmai“. Kol kas aišku tik tiek, kad pavadinimo dar neturinčiame albume bus keletas kviestinių vokalistų, bet iš esmės tai „gryna chemija“.

Albumą pristatysiantį pasaulinį turą „The Chemical Brothers“ ruošia drauge su režisieriumi, vaizdo menininku Adam Smith – bendro jų darbo rezultatai užfiksuoti dar 2012-ųjų koncertiniame filme „Don’t Think“.

Į elektroninės muzikos enciklopedijas jau įtraukta „The Chemical Brothers“ istorija – tai septyni studijiniai albumai ir keliskart daugiau geografinėms sienoms bei laikmečiams nepavaldžių hitų. („Setting Sun“, „Dig Your Own Hole“, „Let Forever Be“, „Get Yourself High“, „Galvanize“, „Hey Boy Hey Girl“ ir t.t.. Neatsiejama šios istorijos dalis – aukštos meninės vertės vaizdo klipai. Juos „chemikams“ kūrė tokie režisieriai, kaip Spike Jonze („Elektrobank“ filmavosi tuomet dar būsima, o dabar jau buvusi jo žmona kino kūrėja Sofia Coppola) ar Michael Gondry. Beje, įdomu tai, kad net įgiję popžvaigždžių statusą dueto nari ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2489 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-30


„Netrukus jis jau kasmet pas mus važiuos koncertuoti“, – juokavo į Bryano Adamso pasirodymą „Žalgirio“ arenoje penktadienio vakarą plūstantys kauniečiai. Vienas garsiausių pasaulio atlikėjų pirmą kartą koncertavo Kaune, tačiau jau tris kartus yra grojęs Vilniuje, paskutinį kartą – vos prieš trejus metus.

Lydimas gausios techninio personalo ir muzikantų komandos 55-erių kanadietis dainininkas į Kauną atvyko pristatyti 1984 m. išleistą multiplatininį albumą „Reckless“.

Šis įrašas, kuriame skamba tokie hitai, kaip „Run to You“, „Kids Wanna Rock“, „Somebody“, „Summer of '69“, „One Night Love Affair“ ir „It‘s Only Love“ duete su neprilygstamąja Tina Turner., B. Adamsą užkėlė į pasaulinės pop ir roko muzikos olimpą.

Garsusis dainininkas „Žalgirio“ arenoje gausiai susirinkusiai publikai „Reckless“ išleidimo trisdešimtmečio proga atliko visus šio albumo kūrinius ir kitas populiariausias savo dainas – „(Everything I Do) I Do It For You“, „Please Forgive Me“, „All for Love“, „Have You Ever Really Loved a Woman?“ – bei naujausią kūrybą.

Koncertą tituline albumo daina „Reckless“ pradėjęs B. Adamsas iš karto pelnė pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje susirinkusios publikos simpatijas savo paprastumu, šiltu bendravimu ir visiems žinomomis dainomis.

Paprasto vaikino įvaizdžio visą karjerą neišsižadėjęs kanadietis lieka ištikimas sau ir „Reckless“ koncertiniame ture. Scenoje – tik muzikantai, už jų nugaros ir šonuose – dideli ekranai. Skoningas apšvietimas, vaizdo projekcijos tik papildo B. Adamso ir jo grupės pasirodymą, tačiau nėra pagrindinė šou vinis. Svarbiausia šios superžvaigždės koncerte – gyvai atliekama muzika ir jo paties nepakartojamas prikimęs balsas bei charizma.

Po pirmųjų trijų energingų dainų atlikėjas prisistatė vardu ir pasisveikino su publika klausiamąja intonacija: „Kaunas?“, taip sukeldamas aplodismentų jūrą.

„Šiame ture pristatinėju prieš 30 metų įrašytą albumą „Reckless“. Tuomet man buvo 24 metai. Šiame koncerte g ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2460 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-28

Richard Bona
Birželio 21 d. LDK Valdovų rūmų didžiajame kieme koncertuos žymus džiazo muzikantas Richardas Bona su grupe.

Žurnalo „Billboard“ teigimu, „Richardas Bona – vienas seksualiausių boso gitaristų, tapęs žvaigžde savo solinių improvizacijų dėka“. Leidinys „Newsweek“ prašė skaitytojų „įsivaizduoti muzikantą, turintį Jaco Pastorijaus virtuoziškumą, George'o Bensono vokalinį talentą, Joao Gilberto ritmo pojūtį, ir visa tai suplakus viename buteliuke su afrikietiška kultūra“.

Vilniuje mes galėsime tuo ir įsitikinti, nes Richardas Bona pristatys savo ekspresyviausią Lotynų Amerikos ritmų pasirodymą „Mandekan Cubano“.

Šis koncertas yra įtrauktas į naujojo muzikos renginių ciklo LDK Valdovų rūmų kieme, programą. Praėjusių metų vasarą čia vykę renginiai parodė, kad ištaigingi Renesansiniai Valdovų rūmai puikiai tinka paties aukščiausio lygio atlikėjų koncertams organizuoti – erdvus nacionalinio muziejaus Didysis kiemas pasižymi puikia akustika ir itin patogia infrastruktūra. Tad šių metų programoje jau paskelbtas suomių violončelininkų „Apocalyptica“ koncertas liepos 9 d., o kiti vardai bus atskleisti visai netrukus.

Richardas Bona sako, kad žmonės groja muziką taip, kaip patys šneka, nes būtent kalba inspiruoja garsus. Be prancūzų, anglų, ispanų ir japonų kalbų, muzikantas dar yra įvaldęs keturis Kamerūno dialektus (duala, banvele, pongo ir evongo), todėl nenuostabu, kad jo muzikos žodynas toks pat neįtikėtinai platus.

Menininkas gimė Kamerūno kaime muzikantų šeimoje, tad įkvėpimas visada buvo šalia, net kai po ranka nebuvo reikalingų instrumentų. Pirmoji namų sąlygomis sukonstruota gitara buvo ant senojo motociklo kuro bako įtemptos stygos. Būdamas 13-os muzikantas subūrė savo pirmąjį džiazo ansamblį, tačiau vėliau, susipažinęs su Jaco Pastorijaus kūryba, nusprendė tapti boso gitaristu. Ilgą laiką grojo Vokietijos ir Prancūzijos klubuose, kur scena dalijosi su tokiais korifėjais kaip Manu Dibango, Didier Lockwood ir Salif Keita.

... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2378 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-27

Borisas Grebenščikovas
Į vilnių sugrįžta Borisas Grebenščikovas ir grupė „Akvarium“ - koncertas Vilniuje, „Forum Palace“ koncertų salėje, įvyks balandžio 29 dieną. Koncerto metu bus pristatytas netikėtas ir įžvalgus B.Grebenščikovo solinis albumas „Druska“.

Muzikos kritikas Аrtemijus Troickis šį albumą pavadino „geriausiu B.Grebenščikovo albumu per visus daugiau nei 40 kūrybinio darbo metus“.

BBC apžvalgininkas Aleksandras Kanas straipsnyje apie albumą teigė: „Borisas Grebenščikovas įrašė didį albumą. Pranešimas atrodytų skubotas ir įžūlokas. Nežinau, bet gal laikas viską sustatys į savo vietas”.

„Apstulbimas nuo galingumo. Nuo užmanymo jėgos, idėjų gilumos, bendro viena su kita ypač derančių dainų, nepriekaištingų aranžuočių ir atlikimo. Albumas perpildytas liūdesiu, skausmu, ryžtu, bet yra daug šviesių atspalvių — nei lašo sentimentalumo. Net kreipimaisi į Dievą, anksčiau buvę demonstratyvūs, dabar skamba nuoširdžiai, šiuolaikiškai, neįkyriai“.

Štai ką rašo A. Bucharinas iš „Rolling stone“: „Įvairūs kritiški pasisakymai prieš Borisą Grebenščikovą — tiek už draugystę su valdžia (D.Medvedevo valdymo laikotarpiu), tiek šiandieniniai – už antikarinę poziciją, yra tik mažų žmogelių niekingas pavydas ir nepagarba didžiai asmenybei, kokia ir yra maestro Borisas Grebenščikovas. Kaip Puškinas savo laiku suformavo šiuolaikinės rusų kalbos normas, taip ir Grebenščikovas sukūrė šiuolaikinio roko kalbą, kuria nuolat kalba su savo klausytoju iki šiol“.

Ir be ypatingų komentarų aišku, kodėl albumas išėjo ne įprastiniu jo grupės pavadinimu — maestro kalba apie labai asmeniškus ir labai rimtus dalykus be būtino „akvariumiško“ rūko ir žaismingumo. Autorius nuolat pabrėžia, kad dainos, išskyrus „Selfi“, buvo sukurtos praėjusiais metais, iki visų įvykių Ukrainoje. Jei tai ne gudravimas, belieka stebėtis, kaip dainos dera su šiandieniniais įvykiais, su rūsčiu rudeniu už lango: „Virš mūsų vėliavos žiemos plevena / Neturi veido tie, kurie prieštarauja ir tie, kurie su mum ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2595 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-27

Apocalyptica
Liepos 9 d. LDK Valdovų rūmų didžiajame kieme savo naująjį albumą pristatys suomių rokeriai „Apocalyptica“. Ne kartą Lietuvoje koncertavęs charizmatiškų violončelininkų ketvertas šį sykį džiugins melomanus savo aštuntuoju studijiniu albumu „Shadowmaker“, kuris parduotuvių lentynas pasieks š.m. balandžio pabaigoje.

Po grupės susikūrimo 1993 m. ir po pirmojo albumo „Plays Metallica by Four Cellos“ pasirodymo „Apocalyptica“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir subūrė didelę savo gerbėjų auditoriją, kurią sudaro sunkiojo metalo šalininkai ir tuo pačiu akademinės muzikos garbintojai. Keturi klasikinės muzikos virtuozai sugebėjo padaryti tai, ko iki šiol nepavyko nė vienai grupei muzikos istorijoje – tyrą, trapų ir grakštų klasikinių styginių skambesį meistriškai supinti su galinga, didinga ir lyriška sunkiojo metalo dvasia. Per daugiau kaip 20-metį grupė surengė per 1000 koncertų ir aplankė daugiau kaip 50 šalių.

Grupės „Apocalyptica“ koncertas yra įtrauktas į vasaros muzikos renginių ciklą LDK Valdovų rūmų kieme. Praėjusių metų vasarą čia vykę renginiai parodė, kad ištaigingi Renesansiniai Valdovų rūmai tobulai tinka paties aukščiausio lygio atlikėjų koncertams organizuoti – erdvus nacionalinio muziejaus Didysis kiemas pasižymi puikia akustika ir itin patogia infrastruktūra. Tad kiti šių metų festivalio vardai bus atskleisti visai netrukus.

Grupė idėja gimė 90-jų pradžioje, kai Sibelijaus Akademijos Helsinkyje studentai susibūrė į violončelininkų kvartetą, grojantį įvairių stilių muziką – nuo J. S. Bacho iki J. Hendrixo. Tačiau Eicca Toppinenas ir trys jo bičiuliai - ištikimi sunkiojo roko gerbėjai - nusprendė pasirinkti tokį repertuarą, kuris būtų artimas jų pačių sieloms. E.Toppinenas sukūrė keletą „Metallica“, „Slayer“ ir kitų metalo monstrų aranžuočių ir su šiuo repertuaru „Apocalyptica“ pradėjo koncertuoti studentams.

Netrukus vaikinams buvo pasiūlyta pasirašyti sutartį su leidybos kompanija „Zen Garden Records” ir 1996 m. buvo išleistas deb ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2372 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-24


Martinas Goras vienas iš Depeche Mode įkurėjų anonsuoja naują solinį albumą pavadinta MG.

Tai 16 kūrinių instrumentinė plokštelė, kuri bus išleista balandžio 27d. Mute Records.

Albumas buvo įrašytas Depeche Mode 2013 metų turo metu Martino Goro namų studijoje Santa Barbaroje, Kalifornijoje.

"Norėjau įrašyti labiau elektroninę muziką, skirta kokybiškiems sci-fi filmams," sako Goras pranešime spaudai. "Muzika man yra būtinybė. Aš vykstu į studiją bent penkias dienas per savaitę, kiekvieną savaitę, todėl kai aš turiu įdėją ir šabloną, procesas buna greitas ir įdomus."

Gore paskutinį kartą naudojo MG pseudonimą, kai dirbo su Vince Clarke prie projekto VCMG.

... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2727 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-03

Pertti Kurikan Nimipäivät
Pankroko grupė „Pertti Kurikan Nimipaivat“ (PKN), sudaryta iš vidutinio amžiaus atlikėjų, kuriems pasireiškia Dauno sindromas ir autizmas, buvo išrinkta atstovauti Suomijai Eurovizijos dainų konkurse, sulaukusi tvirto televizijos žiūrovų palaikymo.

Grupės daina – vos 87 sekundes trunkanti triukšminga tirada prieš slegiančią kasdienybę – pelnė vos 10 proc. vertinimo komisijos balsų, bet žiūrovų sprendimu gavo 37 proc. ir užtikrintai įveikė favoritus „Satin Circus“, pranešė Suomijos visuomeninis transliuotojas „Yle“.

Šeštadienio vakarą laimėjusi atranką Suomijoje, PKN dabar vyks į „Eurovizijos“ pusfinalius Austrijoje.

„Lygiai taip pat darysime Vienoje. Nereikėtų taisyti to, kas nesugedę“, – transliuotojui sakė grupė.

PKN, kuri susikūrė 2009 metais per seminarą neįgaliesiems, jau yra gastroliavusi Europoje bei Jungtinėse Valstijose.

Šie rokeriai tarptautinio dėmesio sulaukė 2012 metais, kai apie juos buvo susukta dokumentinė juosta.

„Kiekvienas neįgalusis turi būti drąsesnis“, – šeštadienį „Yle“ sakė vokalistas Kari Aalto.

„Jie turėtų patys sakyti, ko nori ir ko nenori. Tie, kas dirba su mumis, turi žinoti, kad jeigu mes kažką sakome, tai to ir norime“, – pridūrė jis. ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 3009 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-02

Leonard Nimoy
Penktadienio rytą, būdamas 83 metų mirė mokslinės fantastikos filme „Žvaigždžių kelias“ išgarsėjęs aktorius Leonardas Nimoy. Kino legendos gyvybė užgeso jo paties namuose Los Andžele. Šią žinią patvirtino ir jo žmona Susan Bay Nimoy.

Jo gyvybė užgeso jo paties namuose Los Andžele. Aktorius ilgą laiką sirgo lėtine obstrukcine plaučių liga, prieš kelerius metus dėl pablogėjusios būklės buvo atsidūręs ligoninėje.

Jaunystėje aktorius daug rūkė, tačiau prieš 30 metų dėl pablogėjusios sveikatos atsisakė žalingų įpročių.

L.Nimoy savo karjerą pradėjo dar 1951 metais, kai gavo vaidmenį Haroldo D.Schusterio juostoje „Kid Monk Baroni“. Jis suvaidino daugiau nei 50 nedidelių antraeilių vaidmenų. „Žvaigždžių kelyje“ jis filmuotis ėmė nuo1966-ųjų, kuomet įkūnijo kapitono vaidmenį, p vėliau tapo populiariu personažu Spocku.

1975 metais metų aktorius parašė savo autobiografinę knygą pavadinimu „Aš nesu Spockas“, kurioje stengėsi atsiriboti nuo savo personažo. Vėliau, praėjus kone 20 metų, jis nusprendė imtis antrosios knygos „Aš – Spockas“, kurioje tarsi iš naujo pripažino, kad didžioji dalis jo gyvenimo yra susieta būtent su „Žvaigždžių keliu“. ... Toliau »
  Kategorija: Kinas | Parodymų: 2750 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-03-02


Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta legendinė britų grupė UFO. Čia roko muzikos korifėjai surengs vienintelį koncertą Baltijos šalyse, kuris įvyks 2015 m. kovo 5 d. Vilniuje, „Forum palace“. Jie pristatys naują, tik šį mėnesį pasirodžiusį albumą „A Conspiracy Of Stars“, kuriuo jau džiaugiasi ištikimi klasikinio hardroko fanai visame pasaulyje.

Pasikeitus garsiuosius britus lydinčios apšildančios grupės planams antroje turo dalyje, atsirado galimybė tai padaryti lietuviškam kolektyvui. Garbė „apšildyti“ garsiuosius rokerius Vilniuje sudomino ne vieną žinomą vietinę grupę, tačiau šią neoficialią atranką laimėjo nusipelnę roko muzikos mohikanai „Poliarizuoti stiklai“, kuriuos UFO ir pasirinko į kompaniją. Patys lietuvių komandos muzikantai nuoširdžiai džiaugiasi, kad geriausiomis savo dainomis galės pagerbti vienus savo muzikinių mokytojų ir įkvėpėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ jau beveik 30 metų užtikrintai „vairuoja“ Lietuvos roko muzikos sąstatą. Jos istorija siekia 1980 metus, kuomet dar neturėdami pavadinimo, vaikinai pradėjo koncertuoti tuometinio Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto diskotekoje. Būsimųjų pedagogų atliekama muzika visiškai neatitiko šviesaus komunizmo rytojaus kanonų, todėl funkcionieriai greitai įvedė tvarką – ne tik uždraudė grupei groti, bet uždarė ir pačią diskoteką.

Papūtus permainų vėjams, seni geri bičiuliai vėl susibūrė Vilniuje 1986 metų rudenį, pasivadino „Poliarizuotais stiklais“ ir nusprendė ne tik pabandyti pakeisti ką tik iš didžiosios scenos pasitraukusią legendinę grupę „Hiperbolę“, bet ir ėmė drąsiai konkuruoti su tokiais tada dar neseniai iškilusiais Lietuvos kolektyvais kaip „Rondo“, „Antis“, „Fojė“, „Katedra“.

Jau tuomet „Poliarizuoti stiklai“ turėjo ambicijų įsitvirtinti geriausių lietuviškų roko grupių dešimtuke. Ir jiems tai pavyko. Savo muziką jie pavadino „mediniu roku“, kaip alternatyvą lietuvių publikos smegenis nuodijančiai „plastmasei“.

Nuolatiniu vokalistu tapo Šarūnas Mačiulis, labiau žinomas kaip ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2590 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-28


„Danny Levyn project“ – tai nauja grupė, kurią sudaro skirtingų kartų, skirtingų muzikos stilių ir tautybių atlikėjai. Grupės idėjinis vadas – Danny Levyn – argentinietis, apsigyvenęs mūsų šalyje prieš kelerius metus.

Kaip teigia pats atlikėjas, jis yra paveiktas argentiniečių muzikos scenos legendų Charly Garcia, Spinetta, Soda Stereo.

Kitas grupės narys ir vienas iš įkūrėjų Gabriel Orentas – kilęs iš Venesuelos, į grupės kuriamą muziką įneša elektroninės muzikos su latino muzikos prieskoniu.

„Sunkusis flangas. Mūsų grupės raumenys“, kaip juokauja patys muzikantai, tai trys gerai žinomi roko scenos muzikantai: Martynas Meška Garbačas, Mindaugas Stundžia ir Kostas Balčiūnas. Šie muzikantai yra gerai žinomi roko muzikos mylėtojams, groję ir tebegrojantys su tokiomis grupėmis ir atlikėjais kaip „SBS“, „Stiffer“, Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius ir kt.

Grupė savęs neapibrėžia vienu stiliumi, jų atliekamoje muzikoje jaučiama roko muzikos įtaka, latino ritmai, folkas, ska prieskoniai. „Mums labai svarbi roko muzika ir visi jos galimi pavidalai. Rokas yra intelektualu. Rokas – religija, politinis manifestas, o mums tai gyvenimo kelias. O kiti stiliai tik papildo kiekivieną kūrinį ir leidžia jam geriau atsiskleisti“.

Skamba intriguojančiai, ką šis Argentinos – Venesuelos – Lietuvos junginys pasiūlys klausytojams. Kaip teigia patys atlikėjai, projekto išskirtinimas ir stiprybė yra skirtingų muzikos žanrų, skirtingų muzikinių patirčių bei įtakų samplaika. Kiekvienas mūsų kūrinys skamba vis kitaip, kadangi kiekviena daina pasakoja skirtingą istoriją, kuriai išreikšti nepakanka vieno muzikos stiliaus ar ritmo.

„Danny Levyn project“ po dvejų metų prisistato Lietuvos klausytojams su kūriniu, kurį patys įvardina kaip roko baladė „You are“. „Šis kūrinys mums yra labai svarbus, todėl juo norime pristatyti naują projektą“ – teigia grupės nariai.

Šaltinis: ... Toliau »
  Kategorija: Muzika | Parodymų: 2276 | Paskelbė: Vinilas | Data: 2015-02-28

Copyright LongPlay.lt © 2023
Kabinetas

Sveiki, Svečias


Svečias

Registruokitės arba prisijunkite!
Lankytojai
Viso online: 4
Svečių: 3
Narių: 1
Greatdainys

Nuotrauka
Naudinga
 Audiociklas.lt
 audiodirbtuves.lt
 AudioIdiots.com
 Audiophilia.com
 classic45s.com
 dainos.lt
 diyAudio.com
 Frugal-Horn.com
 G-taskas.lt
 HiFi-pictures.net
 HiFiWigwam.com
 J-Corder.com
 KaMaNe.lt
 mic.lt
 MountainRock.lt
 Ore.lt
 Pravda.lt
 Jolitos rankdarbiai
 Recordjunkie.com
 Sharkeen.lt
 shilta.lt
 Svėtainė nemokamai
Svetainių katalogas

ŽymėsAllMusic Blog
Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų