Trečiadienis, 2023-03-22, 07:58:59
Pagrindinis
Pagrindinis Registruotis Prisijungti
Sveiki, Svečias · RSS
[ Nauji pranešimai · Vartotojai · Forumo taisyklės · Paieška · RSS ]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » BENDRAVIMAS » Offtopic » Pink Floyd (pradedančiajam kolekcionieriui)
Pink Floyd
edmundoData: Sekmadienis, 2022-10-23, 18:18:33 | Pranešimas # 1
edmundo
EP
Grupė: Patikimi
Pranešimų: 683
Miestas: siauliai
Būklė: Neprisijungęs
Sveiki, PinkFloydistai, esu sukaupęs nemažą patirtį šioje srityje ir nusprendžiau pasidalinti ja su pradedančiais kolegomis. Seni vilkai žino daug, jiems patarimai, informacija nelabai reikalinga, bet jauniems žinios, manau, pravers. Kaip atskirti pirmą leidimą nuo vėlesnių, nesupainioti su piratiniu, kokios yra realios kainos, kur įsigyti ir t.t Kokios yra gerai skambančios alternatyvos brangiems originaliems leidimams, ir visa tai kiek įmanoma suprantama, paprasta kalba, trumpai ir aiškiai. Paeiliui ir peržvelgsiu visus grupės albumus išleistus Jungtinėje karalystėje.

1 (A) Pink Floyd - The Piper At The Gates Of Dawn - (MONO) https://www.discogs.com/Pink-Fl....2901203

Įrašų Kompanija - COLUMBIA RECORDS
Katalogo numeris - SX 6157
Matrica (pirma pusė / antra pusė) - 3419-2 / 3420-1
Pirmas presas - XAX 3419-2 G 1 / XAX 3420-1 G 1 *
Išleidimo data - rugpjūčio 5 d. 1967
Test presas - du vienpusiai acetatai
Promo (ne pardavimui) - egzistuoja promo variantai balta etikete (label)
Kaip atpažinti pirmą leidimą - paprastai ir labai lengvai - juoda Columbia etiketė ir mėlynos spalvos kompanijos logo ( geltona spalva būna piratiniuose leidimuose, balta vėlesniuose perleidimuose)
Vokas - Flipback tipo (su užlenkimais į nugarinę pusę), laminuotas, antra pusė pilka (perleidimuose balta) Antros pusės viršuje, dešinėje užrašas - file under POPULAR : pop groups, bet pirmuose, anlstyviausiuose presuose tokio užrašo nėra. Vien pagal tai galima nustatyti kad tai vienas ankstyvesnių presų.
Reali dabartinė kaina rinkoje - 150 - 500 Eur. už VG ** būklę, 350-900 Eur. už VG+ ir nuo 550 iki 2000 Eur. už NM ***

Paaiskinimai : * G raidė, esanti ties trečia valanda žymi pirmą štampą, pagal kompanijos naudojamą sutartinį kodavimą G reiškia vienetą. Jeigu yra kitokios raidės (R,A,M ir taip toliau) tai žymi sekančius štampus, gali būti pirmas leidimas, bet ne presas. Daug kas Lietuvoje, ir ne tik, mėgsta terminą - pirmas presas, pirmas štampas, tokių parašymų mirga pilni skelbimai. Ir tai yra klaidinimas, ten yra pirmi leidimai, ne presai. Tikrų pirmų presų gal ir būna 1 procentas, ne daugiau. Laikas pratintis prie tikslaus termino - leidimas, preso (štampo) geriau nevartoti visai nes tai yra skirtingi dalykai.
** VG - Turiu mintyse realu, VG, naudojamą pvz. Discogs'e reiškiantį normaliai klausomą, vidutinę būklę su nežymiais pabraižymais, nestipriais traškesiukais tyliose vietose. Lietuviškas VG dažniausiai būna visiškai sudrožtas, labiau tinkamas į savartyną nei klausymui.
*** Pagal rinkoje nusistovėjusias nerašytas taisykles VG+ būklės vinilas kainuoja dvigubai brangiau nei VG, O NM dvigubai brangiau už VG+. Bet tai galioja kai yra gausus pasirinkimas. Su kolekcinėmis, retomis plokštelėmis yra kiek kitaip - būklė čia jau nebėra pagrindinis faktorius lemiantis kainą. Ar pagalvojote kodel to pačio leidimo, vienodos būklės vinilus vienas parduoda, tarkim, už 200, o kitas prašo 2000 ? Vienas yra geras dėdė, o kitas godus lupikas ? Ne, yra kiek kitaip, pirmas leidimas nelygus pirmam leidimui - ankstyvi, vienženkliai presai kainuoja kosminius pinigus, vėlesni, dviženkliai, arba net triženkliai (taip būna kai tiražas didelis), kainuoja žymiai pigiau. Taip ir susidaro dideli skirtumai už, iš pirmo žvilgsnio atrodo identiškus daiktus.
+ dar viena pastabėlė - 1967, 1968 m. Jungtinėje karalystėje leistų psychedelinio roko MONO vinilai skamba geriau nei STEREO variantai. Priežastis - tuo metu įrašyme, miksavime, masteringe naudota mono technika buvo aukštesnio lygio, geresnių parametrų nei stereo variante. Vėliau tobulėjant stereo technikai reikalai pasikeitė.

1. (B) Pink Floyd - The Piper At The Gates Of Dawn - (STEREO) https://www.discogs.com/Pink-Fl....2901189

Įrašų kompanija - COLUMBIA RECORDS
Katalogo numeris - SCX 6517
Matrica (pirma pusė / antra pusė) - 3419-1 / 3420-1
Pirmas presas - YAX 3419-1 G 1 / YAX 3420-1 G 1 (viskas štampuota) *
Išleidimo data - Rugpjūčio 5 d. 1967 **
Kaip atpažinti pirmą leidimą - lygiai taip pat kaip mono variante - juoda Columbia etiketė, sidabriniai užrašai, kompanijos logo mėlynos spalvos (vėlesniuose leidimuose baltos).
Vokas - Flipback, laminuotas su pilka antra puse ir užrašu - file under POPULAR : pop groups viršuje dešinėje. Pačiuose pirmuose presuose užrašo nėra.
Reali rinkos kaina - 150 - 800 Eur. už VG būklę, 450 - 1200 Eur. už VG+ ir nuo 500 iki 2000 Eur. už NM (kaina priklauso ir nuo preso ankstyvumo)

Paaiškinimai :
* Raidės matricoje žymimos ties trečia valanda - G, R, A, M, O, P, H, L, T, D šifruojamos kaip 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,0 (bet visų UK leidimo vinilų taip iššifruoti nepavyks, kitos kompanijos naudoja kitokias sutartines raides, pvz. DECCA raidės yra BUCKINGHAM, arba yra visai kitokio tipo žymėjimas)
Štampuota - matricos duomenys yra įspausti (štampuoti), būna įrėžti, arba kombinuoti užrašai (dalis štampuota, dalis įrėžta)
** Skirtinguose šaltiniuose nurodomos skirtingos išleidimo datos. Pagal vieną versiją STEREO variantas išleistas rugsėjo mėnesį, vėliau nei MONO. Pagal kitą versiją - išleidimo data ta pati. rugpjūčio 5d.

Kaip prasisukti pigiau ? jeigu esate tiesiog melomanas, jums reikalinga muzika, plokštelė klausymuisi ir brangūs, kolekciniai pirmi leidimai nebūtini ? Yra trys variantai :
A - nepirkti visai, yra 1973 išleistas dvigubas vinilas ''A Nice Pair'' kuriame sutalpinti du pirmieji grupės albumai kartu, taip galima sutaupyti.
B - Įsigyti pigesnį leidimą, pvz. kokį nors FAME perleidimą, kurie napasižymi gera garso kokybe, bet jų pilnas internetas įvairiose šalyse po 20 eurų už gerą būklę.
C - Nusipirkti naują MONO https://www.discogs.com/Pink-Fl....2318345 variantą, jų yra nebrangiai ir Lietuvoje, šių metų leidimo. Tai yra 2018 m. leisto RSD (Record Store Day) limituoto, Bernie Grundman, James Guthrie ir Joel Plante remasteruoto MONO varianto pigesnė, supaprastinta versija. Supaprastinimas liečia, voką, pakuotę, naudojama ta pati matrica ir garso kokybė neturi skirtis.
Pats įsigijau 2018 RSD https://www.discogs.com/Pink-Fl....1888042 variantą ir esu juo labai patenkintas - garsas puikios kokybės. Interneto forumuose pasigirsta balsų, kad garsas pernelyg minkštas, švelnus, sename originale skambėjo kiečiau. Gali būti, dalis tiesos tame yra, bet tai jau smulkūs niuansai, bendrai garsas puikus. Poligrafija, dizainas, garsas - viskas aukštame lygyje, bet gamybos kokybė deja ne aukštumoje - plokštelė šiek tiek kreiva. Gamino vokiečių Optimal Media ir tai ne vienintelis pasitaikęs problemiškas atvejas per paskutinius kelis metus. Pasitaiko dulkių, gamybos šiukšlių, kartais ir rimtų pabraižymų, kreivų , išgaubtų vinilų. Jeigu garso kokybė naujuose leidimuose pastaruoju metu progresuoja į gerąją pusę tai gamybos kokybė deja yra suprastėjusi.

2 (A) Pink Floyd ''A Saucerful Of Secrets'' (MONO) https://www.discogs.com/Pink-Fl....8140727

Įrašų kompanija - Columbia Records
Katalogo numeris - SX 6258
Matrica (A puse / B puse) 3633-1 / 3634-1
Pirmas presas - XAX 3633-1 G 1 / XAX 3634-1 G 1 (viskas štampuota)
Išleidimo data - Birželio 29 d. 1968
Kaip atpažinti pirmą leidimą - Labai lengvai, juoda etiketė (label) ir mėlynos spalvos Columbia logo, vėlesniuose leidimuose - baltos spalvos.
Missprint (klaidingas užrašas) - tik pačiuose ankstyviausiuose egz. etiketėje A1 yra parašyta - LET THERE ME (turi būti BE) MORE LIGHT
Promo / Test presingai - Baltos spalvos, tuščia etikete
Misspressing - egzistuoja klaidingas variantas su MONO pirma puse ir STEREO antra.
Vokas - Flipback tipo, laminuotas.
Kaina rinkoje - Priklausmai nuo būkles ir preso ankstyvumo svyruoja nuo 150 iki 900 Eur. *

* - Net mokant labai didelius pinigus rasti NM/NM būklės gali būti labai nelengva, beveik neįmanoma. Normalus VG jau yra gerai, VG+ išvis puikus pasiekimas.

2 (B) Pink Floyd ''A Saucerful OF Secrets'' (STEREO) https://www.discogs.com/Pink-Fl....1382387

Įrašų kompanija - Columbia Records
Katalogo numeris - SCX 6258
Matrica (A pusė / B pusė) - 3633-1 / 3634-1
Pirmas presas - YAX 3633-1 G 1 / YAX 3634-1 G 1 (viskas štampuota)
Išleidimo data - Birželio 29 d. 1968
Kaip atpažinti pirmą leidimą - paprastai, juoda Columbia etiketė su mėlynos spalvos kompanijos logo (vėlesniuose leidimuose baltos spalvos)
Vokas - Laminuotas, flipback tipo.
Test presai - du vienpusiai vinilai atskiruose vokuose su gegužės 30 / 31 1968 datomis.
KT tax kodai - jie žymi tai kad už gaminį sumokėti mokesčiai, labai ankstyvuose presuose KT yra vienoje plokštelės pusėje (pirmoje, arba antroje) ir abipus centrinės skylės.
Rinkos kaina - nuo 160 iki 1200 * eur. priklausomai nuo būkles ir preso ankstyvumo.

* - šiaip geros būklės galima rasti maždaug už 300, tūkstantinės kainos gali pasitaikyti nebent uz NM buklę ir dar vieną pirmųjų presų.

Pigesni variantai :
A - Nepirkti visai, įsigyti 1973 išleistą dvigubą vinilą kur sutalpinti du pirmieji grupės albumai vienoje vietoje.
B - Jeigu nereikia seno ir brangaus kolekcinio egz. galima įsigyti kokį nors vėlesnį perleidimą, jų yra pačių įvairiausių labai demokratiškom kainom. Yra naujų (2016 STEREO, 2022 MONO) Europinių ir amerikietiškų variantų, senesnių, aštuoniasdešimtųjų europinių, prancūziškų, kanadietiškų ir kitų perleidimų labai pigiai - iki 20 Eur. už geros būklės plokštelę.
Pats įsigijau 2019 MONO https://www.discogs.com/Pink-Fl....3452289 Ltd. (tiražas 6500) RSD vinilą remasteruotą Bernie Grundman, James Guthrie, Joel Plante. Išleistas jis paprasčiau nei The Piper At The Gates Of Dawn, bet skamba puikiai, gamybos kokybei taip pat jokių priekaištų, nėra jokių defektų. Gamino Record Industry Haarleme Nyderlanduose.

3. Pink Floyd  Soundtrack From The Film ''More'' https://www.discogs.com/Pink-Fl....1240780

Įrašų kompanija - Columbia Records
Katalogo numeris - SCX 6346
Matrica (A pusė / B pusė) - 3868-1G / 3869-1G
Pirmas presas - YAX 3868-1G G 1 / YAX 3869-1G G 1 (viskas štampuota)
Išleidimo data - Birželio 13 d. 1969
Kaip atpažinti pirmą leidimą - nesudetinga, bet šiek tiek atidumo prireiks. Juoda Columbia etiketė, baltos spalvos kompanijos logo, vienas EMI logo, etiketės apačioje parašyta - Made In Gt. Britain Sold In U.K. Subject To Resale Price Conditions. See Price Lists. Antrajame leidime yra taip pat vienas EMI logo, bet vietoj minėto užrašo yra tik Made In Gt. Britain. Nuo trečio leidimo etiketėse jau yra po du EMI logo.
Vokas - Laminuotas, flipback tipo, antra pusė turi žalsvą atspalvį.
Test presai - du vienpusiai vinilai baltom, be užrašų etiketėm, datuoti Gegužės 15 d. 1969, yra ir normalus, vienos dvipusės plokštelės variantas.
Kaina rinkoje - apie 60 - 80 Eur. už VG+ buklę, išleidus 100 galima ir NM/NM variantą surasti. Kainos jau nėra kosminės kaip pirmųjų dviejų albumų tai kalbėti apie kokius nors pigesnius variantus (jų yra daugybė) nelabai yra prasmės. Jeigu kam dar perbrangu, gali susirasti naują perleidimą, arba pačius įvairiausius leidimus ir perleidimus kainuojančius 20 - 40 Eur.

4. Pink Floyd ''Ummagumma'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Ummagumma/release/1645802

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHDW 1/2
Matrica (A puse / B puse / C puse / D puse) - A-1 / B-2 // A-1 / B-2
Pirmas presas - SHDW 1 A-1 G 1 / SHDW 1 B-2 G 1 / SHDW 2 A-1 G 1 / SHDW 2 B-2 G 1
Išleidimo data - Spalio 25 d. 1969
Kaip atpažinti pirmą leidimą - etiketėse nėra EMI logo, visuose sekančiuose leidimuose yra.
Vokas - Laminuotas, Atverčiamas (Gatefold)
Kaina rinkoje - 18 - 180 Eur. VG būklės yra daug ir pigiai, vidutinės VG+ būklės taip pat yra gana neaukštomis kainomis apie 30 - 40 Eur. problemiškiau rasti nepriekaištingos, NM būklės, tokių nėra daug ir kainuoja nemažai 120 - 180 Eur.

5 (A) Pink Floyd ''Atom Heart Mother'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Atom-Heart-Mother/release/2644617

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 781
Matrica (A - pusė / B - pusė) A-1G / B-1G
Pirmas presas - ankstyviausias (bent jau pagal A pusę) man žinomas variantas yra SHVL 781 A-1G R 1 / SHVL 781 B-1G GT 2 *
Išleidimo data - Spalio 10 d. 1970
Kaip atpažinti pirmą leidimą - yra 3-4 skirtingi etiketės variantai, bet tai nėra svarbu, paprasčiausias būdas - nėra EMI logo.
Vokas - Gatefold (atverčiamas) su viena karve pirmoje pusėje ir trim antroje.
Test presas - Du vienpusiai vinilai pažymėti SHVL 781 A-1G G 1 / SHVL 781 B-1G G 1, Antrose pusėse testiniai signalai.
Rinkos kaina - VG buklės 20 - 40 Eur. , VG+ 50 - 70 Eur. , NM - 200 - 250 Eur. (toks didelis skirtumas tarp VG+ ir NM rodo kiek nelengva rasti nepriekaištingos būklės plokštelę)

* - Pirmos pusės R štampas yra antras, ar egzistuoja pirmas pažymėtas G - klausimas. Bent jau testiniame variante yra abi pusės su G, bet ar tai buvo panaudota tik test variante, ar buvo ir reguliarioje gamyboje nėra žinių. Su antra puse iš viso mistika - discogse dominuoja dviženkliai variantai, kitur taip pat ankstyvų (G.R.A...) neteko sutikti.
Kodel kolekcionieriai kantriai, daugybę metų ieško ankstyvųjų presų, moka už juos didelius pinigus ? Viena pagrindinių priežasčių - lygiavertės abi pusės. Ankstyvuose presuose kompanijos naudojo pvz. G/G, G/R, R/M ir kitokias vienženkles kombinacijas, tokios plokštelės turi lygiavertes, ankstyvas abi puses. Bet toliau su kiekvienu presu sklaida didėja, pasitaiko variantai - pvz. A pusė M (ketvirtas presas) - B pusė RT (jau dvidešimt devintas), toliau gali būti dar ''gražiau'', ypač esant dideliam tiražui, - pvz. A pusė AM (trisdešimt ketvirtas) - B puse GRO (šimtas dvidešimt penktas) ir panašiai, gali būti net paskesnės mamos (žymimos ties devinta valanda)**, sekantys masteriai. Tokiais atvejais dažnai atsiranda skambesio braižo ir net garso kokybės skirtumai skirtingose plokštelės pusėse. Todel vėlesni presai nėra taip vertinami ir kainuoja žymiai pigiau nei pirmieji.
** - trumpas paaiškinimas apie valandas, kur jos yra. Būna atvejų kai klausiu žmogaus - kokia raidė yra ties trečia valanda ? atsako - ten nieko nera, jokių raidžių. Nemato nes žiūri ne ten. Valandos nustatomos ne pagal etiketę ! Etiketė gali būti (ir dažniausiai būna) uždėta netiesiai, gali būti išvis aukštyn kojom. Šešta valanda yra visada laikoma vieta kur yra nurodytas masteris, šios plokštelės atveju, ten kur atspausta  - SHVL 781 A-1 pirmoje pusėje, SHVL 781 B-1G antroje. Ties devinta valanda, kairėje žymimos mamos (kuo žemesnis skaičius tuo geriau), o dešinėje ties trečia valanda štamperiai žymimi sutartinėmis raidėmis. ***
*** - dar vienas patikslinimas - kartais (nedažnai) vietoj raidžių būna skaičiai, būna kartais raidės labai neryškiai įspaustos, pasitaiko apverstų raidžių - matote V raidę, bet tokios raidės nėra, tai apversta A ir panašiai. Retais atvejais būna sukeistos mamos ir štamperiai vietomis, bet labai retai.

DĖMESIO !!! Kolegos, malomanai, kolekcionieriai, prašau mane informuoti jeigu kas nors turite ''Atom Heart Mother'' UK pirmo leidimo plokštelę ypatingai ankstyvo preso - kur abiejose pusėse būtų vienženklės raidės ties trečia valanda. Domina ne pirkimas, o pats tokio varianto egzistavimo faktas.

5 (B) Pink Floyd ''Atom Heart Mother'' (1 st. SQ * QUADRAPHONIC Issue)

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - Q4 SHVL 781
Matrica (A pusė / B pusė) - A-1 / B-2 (A-1 / B-2 naudota tik pačioje leidimo pradžioje, dauguma yra  A-2 / B-3)
Pirmas presas - QHVL 781 A-1 G 1 / QHVL 781 B-2 G 1
Išleidimo data - Liepos mėn. 1973
Kaip atskirti pirmą kvadrafoninį leidimą nuo antrojo - Etiketės viršuje esantis užrašas prasideda - The Gramophone Co Ltd. ... antrajame kitaip - EMI Records Ltd. ...
Promo - Yra promo variantas su auksinės spalvos lipduku antroje voko pusėje.
Vokas - Gatefold, su SQ Quadraphonic logo.
Rinkos kaina - 80 - 140 Eur. už VG+ būklę, 150 - 200 Eur. už NM

* - SQ QUADRAPHONIC standarto plokšteles galite groti keturių kanalų formatu, jeigu turite keturias koloneles ir kvadrafoninį resyverį su atitinkamu dekoderiu. Arba taip pat sėkmingai galite klausytis stereo variante su įprastine aparatūra.

6. Pink Floyd ''Meddle'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Meddle/release/4137493

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 795
Matrica (A pusė / B pusė) - A-1U / B-1U* (Vėlesniuose presuose yra ir A-3 / B-1U , A-3 / B-3 , A-4 / B-3)
Pirmas presas - SHVL 795 A-1U G 1 / SHVL 795 B-1U G 1
Išleidimo data - Lapkricio 13 d. 1971
Kaip atpažinti pirmą leidimą - Etiketės viršuje tekstas prasideda - The Gramophone Co Ltd. ... (kituose leidimuose - EMI Records Ltd. ...)
Vokas - Gatefold (atverčiamas), tekstūrinis.
Rinkos kaina - Apie 20 Eur. už VG būklę, 25 - 50 už VG+, NM būklės rasti sunkoka ir kaina nemaža 80 - 180 Eur.

* - Raidė U matricoje siuo atveju nurodo Cutting Room (kur atliktas galutinis masteringas - lacquer cut,  įrėžimas į lakinį diską) ir tai padaryta Universal Programmes Corporation, ne EMI Abbey Road'e. Jeigu U nėra tai Abbey Road.

7. Pink Floyd ''Obscured By Clouds'' https:www.discogs.com/Pink-Floyd-Obscured-By-Clouds/release/11553286

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHSP 4020
Matrica (A pusė / B pusė) - A-1 / B-1 (taip pat A-2 / B-2)
Pirmas presas - SHSP 4020 A-1 G 1 / SHSP 4020 B-1 GP 2 (viskas štampuota) *
Išleidimo data - Birzelio 3 d. 1972
Kaip atpažinti pirmą leidimą - etiketės viršuje tekstas prasideda - The Gramophone Co Ltd. ...
Vokas - Tekstūrinis, suapvalintais kampais. Pavaizduotas žmogus medyje lyjant.
Test presai - yra dvipusis vinilas reguliariu viršeliu, baltom, tuščiom etiketėm. Ir du variantai po du vienpusius diskus, baltom tuščiom etiketėm. Vienas yra datuotas Birželio 26 d. 1972
Rinkos kaina - apie 20 Eur. už VG būklę, 30 - 50 Eur. už VG+ ir 60 - 120 Eur. už NM.

* - Panaši situacija kaip su ''Atom Heart Mother'' pirmos pusės pirmieji presai suporuoti su vėlesniais antros pusės ir atvirkščiai. Ar egzistuoja kombinacija su labai ankstyvom abiem pusėm - atviras klausimas.

8. (A) Pink Floyd ''The Dark Side Of The Moon'' https://www.discogs.com/Pink-Fl....1873013

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 804
Matrica (A pusė / B pusė) - A-2 / B-2 (vėlyviausi yra ir A-3 / B-2)
Pirmas presas - SHVL 804 A-2 G 1 / SHVL 804 B-2 G 1 (viskas štampuota) *
Išleidimo data - Kovo 24 d. 1973
Kaip atpažinti pirmą leidimą - Neatpažinti tiesiog neįmanoma - etiketėje pilnaviduris mėlynas trikampis (solid blue triangle) visuose kituose leidimuose tik trikampio kontūrai. **
Plakatai, lipdukai - yra du plakatai ir du lipdukai. Galimi du variantai - matinis ir blizgus.
Vokas - Gatefold (atverčiamas), labai tamsiai mėlynos spalvos. Egzistuoja nuomonė kad pirmo leidimo vokas būna tik toks, grynai juodas vėlesniuose leidimuose. Bet retkarčiais pasitaiko ir pirmo leidimo juodas variantas.
Defektai - Pirmajame leidime yra nežymių garso kokybės defektų, ypač dainoje MONEY, kai kuriuose presuose šioje dainoje yra štampavimo defektas - peršokimas ***, vėliau nuo matricos A-3 / B-3 šie defektai buvo pašalinti. Išskyrus garso iškraipymus dainos TIME pradžioje, jie egzistuoja absoliučiai visuose albumo leidimuose nesvarbu kada ir kokioje šalyje būtų leista. Vienintelė išimtis - MFSL UHQR LP, ten problema pašalinta.
Rinkos kaina - 300-400 Eur. už VG būklę, 500-850 Eur. už VG+ ir 1100-2000 už NM, išskirtiniais atvejais kaina gali būti ir dar aukštesnė, jeigu būklė ideali, arba ypatingai ankstyvas presas.

* - Tikras pirmas presas su G 1 abiejose pusėse buvo pristatytas Londono planetariume dar prieš oficialų išleidimą Vasario  27 d. 1973 kartu su 12 puslapių promo bukletu. Kiek tokių egzempliorių buvo iš viso ? Manau, apie 350 vnt. nes tiek plokštelių vidutiniškai būdavo atspaudžiama nuo vieno štampo. Toks variantas dabar yra tiesiog šventasis gralis kiekvienam kolekcionieriui. Per paskutinius 12 metų neteko matyti parduodamo tokio egz. Be bukleto teko - 2015 m. buvo aukcione parduotas už 900 svarų (juokinga kaina), dar anksčiau, gerai nepamenu kur, kažkokiame lokaliame JAV aukcione mačiau parduotą už 5500 $, bet irgi be bukleto. Kiek dabar kainuotų toks pilnas komplektas ? - manau, automobilio neužtektų, nesvarbu kokį jį turit.
** - Egzistuoja Made In Gt. Britain variantas su mėlynu trikampiu be mamų ir štamperių ženklų, - tai nėra UK leidimas, be šių ženklų angliškas neegzistuoja. Tai yra Danijos leidimas. Dar yra JAP leidimas pilnaviduriu mėlynu trikampiu, bet tai jau kita istorija.
*** - Daugelyje ankstyvųjų presų MONEY dainoje yra peršokimas - tai daugiau mitas, nei tiesa. Tokių presų yra labai nedaug ir nebūtinai tarp ankstyviausių.

8. (B) Pink Floyd ''The Dark Side Of The Moon'' (Antras leidimas) https://www.discogs.com/Pink-Fl....2655031

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 804
Matrica (A pusė / B pusė) - A-2/B-2 patys ankstyviausi, A-3/B-2 ir A-3/B-3 *
Išleidimo data - Balandžio mėn. 1973
Kaip atskirti antrą leidimą nuo vėlesnių - Etiketėse tuščiaviduris trikampis mėlynomis kraštinėmis, yra užrašas - The Gramophone Co Ltd., kituose leidimuose - EMI Records Ltd.
Vokas - du variantai - tamsiai mėlynas ir juodas
Priedai - yra du plakatai ir du lipdukai. Jų yra du šiek tiek skirtingi variantai.
Rinkos kaina - 40 - 60 Eur. už VG būklę, 100 - 200 už VG+ ir 400 - 500 Eur. už NM, nepigu, bet žymiai pigiau lyginant su pirmu leidimu.

* - Šiaip pagrindinį dėmesį skiriu originaliems pirmiems leidimams, bet šiuo atveju antrasis yra gera alternatyva ieškantiems pigesnio ir gerai skambančio varianto. Ypač verta dėmesio A-3 / B-3 versija, čia jau yra pataisyta dauguma pirmam leidimui būdingų nežymių garso defektų, ir bendrai garsas yra puikus. Ypatingai gera B pusė, ji yra dar ''šviežia'' su žemesniais štampų numeriais.

8 © Pink Floyd ''The Dark Side Of The Moon'' (SQ Quadraphonic) https://www.discogs.com/Pink-Fl....1830381

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - Q4 SHVL 804
Matrica (A pusė / B pusė) - A-1 / B-1, vėlesni presai A-2 / B-1, A-3 / B-1
Pirmas presas - QHVL 804 A-1 G 1 / QHVL 804 B-1 G 1 (viskas štampuota)
Išleidimo data - Gruodžio mėn. 1973
Kaip atskirti kvadrafoninį leidimą nuo stereo - Etiketėje SQ Quadraphonic ženklas, SQ logo ant voko.
Vokas - Juodas su SQ logo.
Priedai - yra 2 plakatai ir 2 lipdukai
Error (Klaida) - Egzistuoja kvadrafoninis variantas su STEREO voku ir etiketėmis.
Rinkos kaina - VG 60-80 Eur. , VG+ 80-130 Eur. ir NM 200-300 Eur.

8. (D) Pink Floyd ''The Dark Side Of The Moon'' (EMI Records 100-mečio jubiliejaus proginis leidimas) https://www.discogs.com/Pink-Fl....1700798

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - 8 55673 1
Matrica (A pusė / B pusė) - LPCENT 11 A-1-1-1 / LPCENT 11 B-1-1-1 (štampuota)
Išleidimo data - Vasario 14 d. 1997
Masteringas - DMM *. Pilnai analoginis iš analoginių master juostų. * 180 g.  virgin vinyl - gryno vinilo kokybiškas diskas.
Etiketės - Harvest juodos su trikampiu baltais kontūrais.
Vokas - Juodas, gatefold (atverčiamas) su lipduku žyminčiu proginį EMI kompanijos šimtmečio leidimą.
Rinkos kaina - 70-80 Eur. už VG+ buklę, 100-150 Eur. už NM, gerai paieskojus galima rasti ir MINT (net neišpakuotą) egzempliorių už kokius 300 Eur.

* - DMM - direct metal mastering (tiesioginis įrėžimas į metalo diską), nemaža dalis žmonių klaidingai supranta šią santrumpą, sieja ją su skaitmeniniu (digital) remasteravimu. Taip nėra, D šiuo atveju reiškia DIRECT, ne DIGITAL.
** - Nusprendę įsigyti šio leidimo vinilą būkite labai atsargūs, kad jums kas neįsūdytų tų pačių metų (1997) paprastą, beje, skaitmeniniu būdu remasteruotą, albumą. Žiūrėkite kad būtų atitinkamas lipdukas, katalogo numeris, matricos duomenys.

__________________________________________________________________________________________

Baigdamas ''The Dark Side Of The Moon'', vieno svarbiausių albumų roko istorijoje, temą trumpai paminėsiu keletą ypatingai gerai skambančių variantų, nebūtinai leistų JK. Didžioji dauguma melomanų gali nesukdami sau galvos įsigyti bet kokį leidimą - vokiečių, italų, prancūzų, kanadiečių, skandinavų ir t.t. - visi jie gros labai padoriai. Neegzistuoja toks terminas - prastai skambantis Pink Floyd vinilas *, turiu galvoje absoliučiai visus, ne tik TDSOTM. Jie yra įrašyti gerai, garso režisierių darbas yra tiek geras, kad to nepajėgia užmušti ir prastesnis masteringas, remasteravimas, arba kreivesnė gamyba. Na, o gurmanams, ieškantiems ne gero, o įdealaus skambesio siūlau atkreipti dėmesi į sekančius :
1. - Angliskas pirmas leidimas su mėlynu trikampiu, nepaisant smulkių defektėlių, be konkurencijos.
2. - Anglų antras leidimas A-3 / B-3 variantas, turėsit puikią antrą pusę.
3. - 2003 m. remasteruotas US arba EU variantas - sunku patikėti, bet lenkia daugumą senų leidimų.
4. - Japonų PRO-USE, kitaip - ketvirtas JAP leidimas.
5-6. - MFSL paprastas ir UHQR leidimai, jeigu turite labai aukšto lygio aparatūrą ir sugebėsit išspausti jų privalumus.
7. - Angliškas SQ QUADRAPHONIC variantas
8. - Anglų EMI 100 - mečio jubiliejinis leidimas.
9. - Japonų pirmas leidimas mėlynu trikampiu, pats turiu ir nenusivyliau.
10-11. Amerikietiski pirmi leidimai - Mr. Traugott ir ne Mr. Traugott variantai.
12. - Variantas nesirenkantiems vinilo - 2003 m. leistas SACD.

* - Čia apie originalius leidimus, su piratiniais jau gali būti visko.
______________________________________________________________________________________________

9. (A) Pink Floyd ''Wish You Were Here'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Wish-You-Were-Here/release/463597

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 814
Matrica (A pusė / B pusė) - A-1 / B-3 , vėlesni yra ir : A-1 / B-4, A-1 / B-5, A-1 / B-7
Pirmas presas - SHVL 814 A-1 R 2 / SHVL 814 B-3 G 1 *
Išleidimo data - Rugsejo 15 d. 1975
Kaip atpažinti pirmą leidimą - Etiketėje dainos ''Wish You Were Here part 5'' autoriais nurodyti (Waters - Gilmour - Wright), kituose leidimuose tik Waters.
Vokas - Kreminės spalvos, ne baltas, patalpintas juodame celofane su WYWH Mechanical Hanshake dideliu apvaliu lipduku centre. **
Priedai - atvirukas dantytais kraštais, yra variantas ir lygiais kraštais.
Test presai - pirmas variantas - datuotas Liepos 30 d. 1975, du vienpusiai diskai su matricomis SHVL 814 A-1 G 1 / SHVL 814 B-1 G 1 *** Antras variantas - normalus dvipusis vinilas su tais pačiais matricų numeriais.
Rinkos kaina - VG apie 35 Eur., VG+ būklės 40 - 70 Eur., NM jau žymiai brangiau - 120-250 Eur. Variantas puikios būklės ir su išlikusiu juodu celofanu gali kainuoti apie 600 Eur.

* - B pusė - tikrai pirmas presas, A pusėje antras štampas, antra mama, ar egzistuoja pirma mama ir vienženklis ankstyvas štampas dar atviras klausimas. Test presuose buvo G 1, bet ar buvo panaudotas toks presas masinėje gamyboje - ???
** - Celofanas turi vieną ventiliacinę skylę, bet yra variantas ir su keliomis.
*** - Dėmesio , test presuose matrica yra A-1 / B-1. Ar nekyla klausimas, kur dingo B-1, galų gale B-2 jeigu gamyba prasideda nuo B-3 ? Tikrasias priežastis žino tik leidėjai, žmonės dirbę techninį darbą tuo metu, greičiausiai buvo aptikta kokių nors kokybės, techninių problemų ir šios matricos buvo tiesiog išbrokuotos.

9. (B) Pink Floyd ''Wish You Were Here'' SQ QUADRAPHONIC https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Wish-You-Were-Here/release/3823050

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - Q4 SHVL 814
Matrica (A pusė / B pusė) - A-3 / B-2
Pirmas presas - QHVL 814 A-3 P 1 HTM / QHVL 814 B-2 A 1 HTM  (štampuota, tik HTM* ranka rašyta) (vargu ar tai galima laikyti pirmu, tiksliau - ankstyviausias is žinomų)
Išleidimo data - Gegužės mėn. 1976
Vokas - Viskas kaip ir STEREO variante - kreminis vokas juodame celofane su dideliu mechanical handshake lipduku centre, toks pat atvirukas, tokio pat dizaino etiketės.
Kaip atskirti kvadrafoninį leidimą nuo kitų - Ant juodo celofano lipdukas su SQ Quadraphonic logo ir katalogo numeriu. Bet sėkmės rasti tokį variantą su visu celofanu, arba net neišpakuotą. Voko nugarėlėje kvadrafoninio varianto katalogo numeris, ant etiketės SQ logo ir aiškiausiai parašyta - Quadraphonic.
Rinkos kaina - nuo 100 Eur. už VG būklės iki 250-300 už VG+ arba NM.

* - HTM - Harry T. Moss, masteringo inžinieriaus inicialai.

9. C Pink Floyd ''Wish You Were Here'' (Hi-Fi Today Issue)

Irasu kompanija - Harvest / Nimbus Records
Katalogo numeris - SHVL 814
Matrica (A puse / B puse) - SHVL 814 A1 MPT JH / SHVL 814 B1 MPT JH (abiejose pusese stampuota) [NIMBUS ENGLAND]
Isleidimo data - 1984
Kaip atskirti nuo kitu leidimu - Ant voko skaidrus lipdukas ant kurio parasyta - Supercut - Mastered And Pressed exclusively For Readers Of HI-FI Today By Nimbus Records. Ir, zinoma, skirtingi matricos duomenys.
Kolekcinis vinilas - Isleista buvo zurnalo Hi-Fi Today skaitytojams, galima buvo isigyti tik uzsakant pastu, jokiose parduotuvese nebuvo parduodamas. Limituotas tirazas - isleista tik apie 1000 vnt. dabar yra ekstremaliai retas.
Masteringas , gamyba - Leista buvo su pretenzijom i labai auksta lygi, audiofiline garso kokybe. Tai visai naujas masteringas is analoginiu master juostu, su reguliariais leidimais neturintis nieko bendra. Visame masteringo procese nebuvo naudojami aukstu dazniu limiteriai, presavimui buvo panaudotas ekstremaliai grynas vinilas. *
Kaina - Discogse yra uzfiksuotu pardavimu nuo 340 iki 1800 Eur. Dabar (siuo metu, kai rasau si teksta) yra parduodamas 1 egz. Airis parduoda NM/VG+ bukles uz 2000 Eur. - uz tokio retumo daikta kaina visai ne stebinanti.

* - Kiek jis realiai skamba gerai sunku pasakyti, melomanu ir audiofilu forumuose atsiliepimu labai mazai. Daugelis zino si leidima, bet jo neturi, nera klause ir negali pasakyti kiek jis geras ar blogas yra.

10. Pink Floyd ''Animals'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-Animals/release/391322

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHVL 815
Matrica (A - pusė / B - Pusė) - A-2U / B-2 U (ankstyviausias), vėlesni yra A-2U / B-3U, A-2U / B-4U, A-2U / B-5U, A-3U / B-2U, A-3U / B-3U, A-3U / B-4U, A-3U / B-5U, patys vėliausi yra be U, bet su HTM *, - A-5 / B-6 ir A-5 / B-7
Pirmas presas - SHVL 815 A-2U P 2 / SHVL 815 B-2U GD 3 (žinoma, tai negali būti pirmas presas, o ankstyviausias žinomas )**
Išleidimo data - Sausio 23 1977
Kaip atskirti pirmą leidimą nuo antrojo - Trečias jau turi bar kodą, pirmą atskirti nuo antrojo nėra taip paprasta (ypač nepatyrusiam) Antras leidimas ėjo vienu metu su vėlesniais pirmojo variantais, net matricos duomenys gali būti vienodi, bet buvo gaminama skirtingose gamyklose. Pirmas - EMI Village London (etiketėse įspaustas vienas ratas), Antras leidimas - Orlake Records Dagenham Essex (etiketėse įspausti du ratai (grioveliai)) taip galima atskirti. Pirmo leidimo ankstyviausi presai dar turi voką su gerokai platesne nugarėle.
Promo / Test preso variantas - Baltomis etiketėmis.
Promo įdėklas - Lapas reklamuojantis Pink Floyd įrašus išleistus MC formate, kasetėse. Negaliu garantuoti, kad toks lapas buvo visuose egzemplioriuose, greičiau tik kai kuriose partijose. ***
Rinkos kaina - Apie 25 Eur. VG būkles, 40 Eur. VG+ ir 80 Eur. už NM (Tiesa, dauguma parduodamų geresnių variantų yra is JK, prisideda nepigus siuntimas, muitas - kaina dar išauga)

* - Galutinis masteringas darytas Universal, jau ne Abbey Road'e, kitas masteringo garso inžinierius - skambesio braižas, lyginant su ankstyvesniais variantais, gali truputį skirtis.
** - DEMESIO !!! Kolegos, kolekcionieriai, nepatingėkit, parašykit man jeigu kas turite realiai ankstyvą ''Animals'' UK pirmo leidimo presą su žemais numeriais. Absoliuti dauguma skelbiamų Discogs'e ir kitur yra su triženkliais, geriausiu atveju dviženkliais, štamperiais - žodziu, nieko įdomaus.
*** - Per šį promo lapą yra atsiradęs mitas apie neva turintį būti plakatą pirmajame angliškame leidime. Tikrovėje neegzistuoja joks plakatas.

11. Pink Floyd ''The Wall'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-Wall/release/2041618

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHDW 411
Matrica (A - pusė / B - pusė) - A-1U / B-2U // A-1U / B-1U (ankstyviausias) vėlesnės yra pačios įvairiausios kombinacijos nuo A-2U / B-2U // A-1U / B-2U iki A-6U / B-3U // A-3U / B-2U
Pirmas presas - SHSP 4111 A-1U G 1 / SHSP 4111 B-2U G 1 // SHSP 4112 A-1U G 1 / SHSP 4112 B-1U G 1 (viskas štampuota) ir nėra TML !!! *
Išleidimo data - Lapkričio 30 d. 1979
Kaip atskirti pirmą leidimą - Trečias ir ketvirtas leidimai jau turi bar kodus, pirmo ir antro vokai neturi bar kodų. Pirmojo vokas nėra baltas, jis yra kreminis, antrojo baltas su mėlynom siūlėm tarp plytų. Pirmojo leidimo atverčiamo voko viduje nėra nurodyta grupės sudėtis, antrajame yra. Pirmojo leidimo apatinė plytų eilė nesutampa su voko apačia.
Lipdukas ant voko - Ant voko viršaus yra skaidrus, didelis lipdukas su juodu užrašu - Pink Floyd The Wall. Bet jo gali ir nebūti, egzistuoja egzempliorai ir be lipduko.
Rinkos kaina - 25 - 35 Eur. už VG būklės, 40 - 45 Eur. už VG+ ir 70 - 100 Eur. už NM. Tokios kainos JK, pridėkite dar siuntimo išlaidas, muitą ir turėsite realų vaizdą.
Promo - egzistuoja promo variantai baltu tuščiu voku ir baltom tuščiom (be užrašų) etiketėm.

* - Didžioji dauguma (išskyrus pačius ankstyviausius presus **) pirmojo leidimo vinilų matricoje turi štampuotą žymėjimą TML-M, TML-S, TML-X. Albumo masteringas buvo atliktas Doug Sax, The Mastering Lab. JAV Los Angeles. Žymėjimas TML ir parodo šios kompanijos darbą. Ką reiškia raidės - M, S, X ? - interneto forumuose yra pačių įvairiausių aiškinimų, mažai ką turinčių bendra su tikrove. Vieni teigia, kad S žymi paties Doug Sax darbą, kitos raidės kitų inžinierių. Kiti aiškina kažką apie pirminius ir antrinius variantus, atseit vienas yra geresnis už kitą. Yra kur kas paprasčiau - kompanija naudojo tris skirtingas įrežimo į diską mašinas, dvi Scully (žymėjo TML-M ir TML-S), bei Neumann (TML-X) Ar gali skirtingų mašinų panaudojimas duoti galutiniame rezultate garso kokybės ir skambesio braižo skirtumus ? Manau, gali, bet labiau teoriškai. Pats turiu šio albumo egz. kur panaudoti skirtingose pusėse visi trys variantai ir kokių tai skirtumų neišgirdau.

** - kodel pačiuose ankstyviausiuose presuose nėra TML žymėjimo ? - klausimas, kuriam, deja, dar neturiu atsakymo. Masteringas tikrai nebuvo atliktas kitur, bet kažkodel nebuvo žymima. Labai būčiau dėkingas kad atsilieptų koks laimingas kolega, turintis ypatingai ankstyvą presa be jokių TML, jeigu Lietuvoje išvis toks yra.


Pranešimą redagavo: edmundo - Antradienis, 2023-01-24, 12:49:53
 
edmundoData: Antradienis, 2023-01-24, 12:50:58 | Pranešimas # 2
edmundo
EP
Grupė: Patikimi
Pranešimų: 683
Miestas: siauliai
Būklė: Neprisijungęs
12. Pink Floyd ''The Final Cut'' https://www.discogs.com/Pink-Floyd-The-Final-Cut/release/1206134

Įrašų kompanija - Harvest Records
Katalogo numeris - SHPF 1983
Matrica (A - pusė / B - pusė) - A-1U / B-2U
Pirmas presas - SHPF 1983 A-1U-1-1-1 TML-S / SHPF 1983 B-2U-1-3-3 TML-M (viskas štampuota) *
Išleidimo data - Kovo 21 d. 1983
Test presai - Du vienpusiai vinilai, žaliomis, tuščiomis etiketėmis, datuoti Sausio 25 d. 1983, darbinių pusių matricos A-6U / B-5U (yra ir B-3U variantas) **
Kaip atskirti pirmą leidimą - Antras leidimas turi bar kodą, pirmasis neturi. ***
Lipdukas ant voko - Yra voko priekyje, viršutiniame dešiniajame kampe lipdukas su grupės ir albumo pavadinimais. Bet lipduko gali ir nebūti.

* Kitoks nei įprasta matricos žymėjimas - vietoj mamų ties 9 valanda ir štamperių ties trečia visa informacija pateikiama vienoje eiluteje po katalogo numerio ir masterio. Kitaip sakant atsisakyta seno, gero angliško žymėjimo. Manau, tai padaryta siekiant suvienodinti angliškų ir europinių leidimų žymejimus. Nuo 1979 m. JK buvo masiškai uždarinėjami plokštelių fabrikai ir gamyba perkeliama į kontinentinę Europą. Nors ir ant vinilų buvo parašyta ''Made in U.K.'' dažniausiai realiai buvo atspaudžiama Vokietijoje arba Nyderlanduose. **** Beje, šis albumas dar realiai buvo gaminamas Anglijoje.
** Dažniausiai test presai būna pirmųjų masterių, šiuo atveju - A-6U / B-5U atrodo keistokai.
*** Bar kodai atsirado nuo 1980, 1981 , kai jo nėra 1983 m. leidime yra gana įdomu.
**** Anglų leidimas, japonų leidimas, vokiečių leidimas ... Leidimai nustatomi nebūtinai pagal tai kur registruota leidybinė firma, kur darytas masteringas ir kur stovi plokšteles atspaudęs fabrikas. Leidimas nurodo kurios šalies rinkai skirtas gaminys. Atlikėjas, grupė gali būti australų, įrašų kompanija anglų, masteringas darytas JAV, gamykla Vokietijoje o leidimas - skandinavų, jeigu tai rinkai gaminys skirtas.


Pranešimą redagavo: edmundo - Antradienis, 2023-01-24, 17:37:01
 
edmundoData: Antradienis, 2023-01-24, 12:51:20 | Pranešimas # 3
edmundo
EP
Grupė: Patikimi
Pranešimų: 683
Miestas: siauliai
Būklė: Neprisijungęs
..
 
edmundoData: Antradienis, 2023-01-24, 12:51:38 | Pranešimas # 4
edmundo
EP
Grupė: Patikimi
Pranešimų: 683
Miestas: siauliai
Būklė: Neprisijungęs
...
 
Forumas » BENDRAVIMAS » Offtopic » Pink Floyd (pradedančiajam kolekcionieriui)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Google PageRank CheckerЯндекс.Метрика

eXTReMe Tracker

Lietuva internete: On.lt

Pagrindinis | Apie projektą | Forumas | Naudingi failai | Svetainių katalogas | Turgelis | Nuotraukų albumas | Straipsniai | Skaitykla | Userbarai | Rašykite mums | RSS
audioScope | Tapeheads.Net | Hi-Fi.ru | Vintage Cassettes | Retro Thing | audiophile-vinyl | Germano kompiuterių taisykla | Audio-Extasa | The Record Collectors Guild | Audiophile | Аудио портал | Vinyl Divas
Needle Doctor | Album Liner Notes | Hifi Manuals | Vintage Cassette | MFSL | AudioPhile USA | Hi-Fi Heaven | Vinyl Engine | ATR Magnetics | J-Corder | Audiokarma | Hifi Manuals | Vinyl Rotation
AudioVintage | Audio Classic

longplay.lt Webutation

Į viršų